Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Krzysztof Chmura (Senat), Gabriel Jędrol (Sejm) – Konfederacja Wolność i Niepodległość (sylwetki kandydatów)

Dnia: sobota 30 września 2023, Autor: Maciej Zubek

Krzysztof Chmura – to urodzony w 1986 roku w Nowym Targu absolwent politologii, specjalność: e-biznes i media społecznościowe na WSTiE oraz Uczelni ASBIRO – środowiska stworzonego przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców. Od 16 lat aktywny w biznesie, działając w kilku obszarach rynku z licznymi sukcesami. Sołtysuje w Lipnicy Małej na Orawie, pozostając wiernym swej małej ojczyźnie. Członek Związku Podhalan oddziału Jabłonka. Kolejne wyzwanie, jakiego się podejmuje, to start w wyborach parlamentarnych – jako bezpartyjny kandydat do Senatu z listy Konfederacji w powiecie nowotarskim, tatrzańskim i limanowskim.

Jest Prezesem i Wspólnikiem w Multiagencji Ubezpieczeniowej, Licencjonowanym Agentem Ubezpieczeniowym oraz Wspólnikiem w międzynarodowej firmie zajmującej się gospodarką leśną, która posadziła miliony drzew. Posiada doświadczenie w zarządzaniu ludźmi i projektami oraz radzi sobie doskonale w sytuacjach kryzysowych. Jest kreatywny w rozwiązywaniu problemów i potrafi nawiązywać nowe kontakty. Ma także wiedzę w administracji samorządowej oraz branży finansowej, ze szczególnym uwzględnieniem dziedziny ubezpieczeń. Doświadczenie w dwóch sektorach: prywatnym – jako aktywny przedsiębiorca, oraz publicznym – jako społecznik i samorządowiec, to doskonały dowód na to, że Krzysztof to zaradny człowiek, który łączy, a nie dzieli.

Jako senator Krzysztof może zbudować silną pozycję lidera regionu, który będzie impulsem do zintegrowania lokalnych samorządów i współpracy w budowie silnego regionu turystycznego ze zdrowym przemysłem, a także regionu bazującego na związkach z Polonią.

Prywatnie: pasjonat historii, pożeracz książek, miłośnik filmów, a także wędkarstwa. Aktywny członek społeczności ASBIRO. Kochający mąż Jolanty i ojciec 3 dzieci: Lenki, Olka i Florka.

Krzysztof uważa, że: “Wolność buduje się w lokalnych samorządach!”


Gabriel Jędrol – to urodzony w 1995 roku w Nowym Targu prawnik z wykształceniem ekonomicznym. Jest absolwentem wielu programów stypendialnych z zakresu ekonomii, finansów, prawa czy zarządzania strategicznego. Kompetencje biznesowe doskonalił na uczelni ASBIRO. Pracuje w dziale prawa podatkowego jednej z warszawskich kancelarii. Społecznik i koordynator projektów w sektorze pozarządowym: działał przede wszystkim w stowarzyszeniu Wolnościowe Podhale. Aby nie być obojętnym, postanowił wystartować w wyborach parlamentarnych – jako bezpartyjny kandydat do Sejmu z listy Konfederacji w powiecie nowotarskim, tatrzańskim, limanowskim, gorlickim, nowosądeckim i w Nowym Sączu.

Jako członek i założyciel Wolnościowego Podhala zaangażowany m.in. w projekty: likwidacji nowotarskiej Straży Miejskiej, obrony nowotarskiego Pubu Plama, likwidacji opłaty targowej, czy też powołania Młodzieżowej Rady Miasta w Nowym Targu. W 2018 roku zabrał głos podczas protestu przeciwko cenzurowaniu Internetu zorganizowanego na Rynku Głównym w Krakowie. Był również uczestnikiem programu ‘’Młodzież kontra… czyli pod ostrzałem” emitowanego na antenie TVP. Współpracownik portalu opinii Klubu Jagiellońskiego, gdzie publikuje materiały dotyczące ekonomii i moderuje dyskusje, goszcząc znakomitych ekspertów w istotnych obszarach dla gospodarki.

Chce zostać posłem, ponieważ tak jak wszyscy widzi konieczność zakończenia wojny polsko-polskiej, a polskiej polityce potrzeba nie tylko zmiany pokoleniowej, lecz i zmiany jakościowej – zmianie pokoleniowej powinna towarzyszyć całkowita zmiana podejścia do roli polityka.Spośród innych kandydatów wyróżnia go:m silne poczucie sprawiedliwości, zamiłowanie do zasady, że umów należy dotrzymywać, oraz fakt, że zdążył już zdziałać coś realnego na rzecz wolności i przedsiębiorczości.
W wolnym czasie, którego nigdy zbyt wiele, rozwija kompetencje miękkie w grach kooperacyjnych – czy to na boisku, czy to w przestrzeni wirtualnej. Raz na jakiś czas też i pokibicuje. Przyszły mąż.

Jedno z najważniejszych stwierdzeń dla Gabriela jest następujące: “Człowiek najbardziej zdemoralizowany to człowiek bez celu.”

No Comment.

Reklama

Partnerzy