Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Krzysztof Maciaś gola nie zdobył ale wydatnie przyczynił się do wygranej swojego zespołu (video)

Dnia: sobota 2 grudnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Nowotarżanin punktował ostatniej nocy przy golu, którym jego zespół Prince Albert Riders w ostatniej munucie regulaminowego czasu gry doprowadził do remisu. Ostatecznie Polak i jego koledzy cieszyli się z wygranej po serii rzutów karnych.

Polak punktował na 25 sekund przed końcem trzeciej tercji, gdy – już po wycofaniu bramkarza jego drużyny – Sloan Stanick w ogromnym zamieszaniu doprowadził do remisu 3:3 i dogrywki,

W dogrywce gole nie padły, więc o wyniku decydowała seria rzutów karnych, a w niej jako jedyny skutecznie strzelił także Stanick, który tym samym dał gościom zwycięstwo.

Maciaś wystąpił w nominalnym trzecim ataku zespołu Raiders. Oddał 3 strzały na bramkę, wygrał 2 z 4 wznowień i uzyskał wynik 0 w kategorii +/-, ponieważ był również na lodzie przy pierwszym golu rywali. W pierwszej tercji był bliski zdobycia gola, ale trafił w słupek.

Został wyznaczony do strzelania jako pierwszy w serii karnych, jednak swojej próby nie zamienił na bramkę. 19-letni Polak po raz pierwszy w tym sezonie strzelał karnego. W poprzednich dwóch spotkaniach drużyny z Prince Albert kończonych w ten sposób trener na niego nie stawiał.

Krzysztof Maciaś po 26 meczach tego sezonu ma na koncie 12 goli i 5 asyst. Ciągle jest ex aequo najlepszym strzelcem swojego zespołu i wiceliderem ligowej klasyfikacji snajperów wśród tegorocznych debiutantów. Ma także najlepszy w drużynie Raiders i trzeci wśród “pierwszoroczniaków” całej ligi wynik +11 w statystyce +/-.

Informacja pochodzi z portalu Hokej.Net.

No Comment.

Reklama

Partnerzy