Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Kto nowym trenerem hokeistów Podhala? Oferty spływają!

Dnia: niedziela 17 września 2023, Autor: Maciej Zubek

Nagłe zwolnienie Aleksandrsa Beļavskisa z funkcji trenera PZU Podhala Nowy Targ nastąpiło nie tylko ze względu na trzy porażki z rzędu. Trwają staranne poszukiwania nowego szkoleniowca.

Łotewski szkoleniowiec poprowadził „Szarotki” od 17 listopada 2022 roku. Była to jego druga przygoda z nowotarskim klubem, bo wcześniej pracował w nim w sezonie 2017/2018 i został zwolniony ze względów dyscyplinarnych.

– Podjęliśmy tę decyzję nie tylko ze względów sportowych. Prawdę mówiąc nie liczyliśmy się z tym, że będziemy musieli tak szybko zareagować – powiedział nam Zdzisław Zaręba, prezes MMKS Podhale Nowy Targ, który jest stuprocentowym udziałowcem spółki PZU Podhale Nowy Targ.

Tuż po tym, jak informacja o zwolnieniu Aleksandrsa Beļavskisa obiegła media, do klubu zaczęły spływać oferty od zainteresowanych szkoleniowców.

– Dostajemy wiele ofert od trenerów zza granicy. Jest kilku ciekawych kandydatów, ale nie ma jeszcze żadnego faworyta. Ta decyzja musi być przemyślana, a pytań jest bardzo dużo – wyjaśnił Zaręba.

– Nie możemy już teraz powiedzieć, kiedy podejmiemy ostateczną decyzję. Czy to będzie w przyszłym tygodniu, czy za dwa tygodnie. Nie jest łatwo znaleźć na ten moment odpowiedniego szkoleniowca – dodał.

Z naszych ustaleń wynika, że w gronie kandydatów są szkoleniowcy nie tylko z Europy, ale również z Kanady. Pewne jest, że będzie to trener zagraniczny.

źródło: hokej.net

No Comment.

Reklama

Partnerzy