Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

KWW Prawica Powiatu Nowotarskiego – kandydaci z okręgu nr 1, Miasta Nowy Targ

Dnia: piątek 15 marca 2024, Autor: Redaktor

W okręgu nr 1 (Miasto Nowy Targ) KWW Prawica Powiatu Nowotarskiego wystawiła 7 kandydatów, wśród których są doświadczeni samorządowcy, działacze społeczni, eksperci oraz osoby zaangażowane w rozwój sportu. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami kandydatów.

Kandydaci KWW Prawica Powiatu Nowotarskiego do Rady Powiatu, OKRĘG NR 1 – MIASTO NOWY TARG

1. ROBERT FURCA

W ciągu swojej kadencji byłem kluczowym członkiem Klubu „Wspólnie dla Powiatu” oraz przewodniczącym Komisji Rewizyjnej, wiceprzewodniczącym Komisji Edukacji Publicznej oraz Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, a także członkiem Komisji Kultury, Rozwoju i Promocji.

Jako dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu, nie tylko wykazałem się doskonałymi umiejętnościami zarządzania, ale także skutecznie pozyskiwałem fundusze na projekty edukacyjne. Dzięki mojej pracy szkoła zyskała nowoczesną bibliotekę multimedialną, nowe komputery oraz rozszerzoną ofertę zajęć pozalekcyjnych, co przyczyniło się do lepszego wykształcenia naszych dzieci.

Czytaj więcej

2. DANUTA WOJDYŁA

Jestem dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu Pełniąc tę funkcję przyczyniłam się do jej rozwoju i modernizacji, a także pozyskania programów dotacyjnych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ,,Edukacja Kulturalna 2022” oraz programu ,,Niepodległa’’ na działania edukacyjno-kulturalne i promocji czytelnictwa. O wysokiej skuteczności podejmowanych przez bibliotekę nieszablonowych wyzwań świadczy wzrost liczby czytelników i osób, które szukają w niej swojego miejsca nie tylko do spotkania z literaturą, ale również  do nauki i zabawy.

Jestem członkiem Rady Nadzorczej Nowotarskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która pełni funkcje kontrolne oraz nadzorujące.

Czytaj więcej

3. PAWEŁ ZYCH

Od 29 lat pracuję jako nauczyciel, zaczynając w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Targu, następnie przez 10 lat jako nauczyciel Gimnazjum nr 3 w Klikuszowej. Tam też pełniłem funkcję wicedyrektora. Od 2013 roku pełnię funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Nowym Targu. Od 2013 roku pełni również funkcję prezesa T. S. Oldboys Podhale Nowy Targ. 

Posiadam cechy, które są przydatne w wielu obszarach życia codziennego, szczególnie; łatwość w nawiązywaniu kontaktów, skuteczność działania, lojalność, transparentność, łatwość współpracy, rozwiązywaniu problemów. 

Czytaj więcej

4. JACEK SZOPIŃSKI

Trener hokeja na lodzie, Nowy Targ. 

Postanowiłem kandydować do Rady Powiatu, aby wykorzystać swoje doświadczenie teoretyczne i praktyczne do pracy na rzecz rozwoju regionu w dziedzinie szeroko pojętej kultury fizycznej oraz sportu. Moja długoletnia praca trenerska pozwoliła mi dostrzec rezerwy w powszechności sportu i aktywności fizycznej. Moim celem jest umożliwienie rozwoju sportowego każdej utalentowanej osobie w zależności od predyspozycji do danej dyscypliny sportu oraz niedopuszczenie do zmarnowania ich potencjału. 

Czytaj więcej

5. BOŻENA CZUBERNAT

Mam 61 lat, jestem nowotarżanką, żoną, mamą trójki dzieci i babcią. Pracowałam jako asystentka stomatologiczna najpierw w sektorze państwowym, a później prywatnym.

Od 1995 roku należę do chóru Echo Gorczańskie, gdzie od kilku lat działa w jego Zarządzie. Poprzez działalność chóru pragnę promować miasto Nowy Targ oraz folklor ziemi podhalańskiej.
Oprócz śpiewu, lubię robótki ręczne i spacery ze swoim psem. Lubię pomagać innym, dlatego kandyduje do Rady Powiatu Nowotarskiego.

Czytaj więcej

6. DAWID BATKIEWICZ

Pochodzę z Nowego Targu, gdzie mieszka i pracuje. Ukończyłem szkołę średnią – kierunek żywieniowy. 

Kandyduję do Rady Powiatu Nowotarskiego, aby wesprzeć małych przedsiębiorców, którzy są bardzo ważnym elementem naszego regionu, a także promować turystykę i kuchnie Podhala.

Jako kandydat chcę dołożyć starań w podnoszenie komfortu życia mieszkańców, modernizację i utrzymanie dróg powiatowych w jak najlepszej kondycji.

Czytaj więcej

7. ANNA KALATA

Jestem rodowitą nowotarżanką. Uwielbiam podróże i aktywny wypoczynek: górskie wędrówki, długie spacery oraz jazdę na rowerze. 

Z wykształcenia jestem ekonomistą, ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, posiadam certyfikat księgowy. Od kilkunastu lat jestem pracownikiem Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu na stanowisku starszy specjalista ds. wynagrodzeń.

Z uwagi na miejsce pracy i zawód który wykonuję od 15 lat szczególnie ważnym obszarem, któremu chciałabym poświęcić swój czas i zaangażowanie, jest promocja i ochrona zdrowia.

Czytaj więcej

Sfinansowano z KWW Prawica Powiatu Nowotarskiego

No Comment.

Reklama

Partnerzy