Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

KWW Prawica Powiatu Nowotarskiego podsumowuje kadencję: ponad 217 milionów na inwestycje!

Dnia: czwartek 14 marca 2024, Autor: Redaktor

Komitet Wyborczy Wyborców Prawica Powiatu Nowotarskiego przedstawił sprawozdanie z działalności w kadencji 2019-2023. W tym okresie na inwestycje w powiecie przeznaczono ponad 217 mln zł!

Staraliśmy się tworzyć budżety proinwestycyjne – każdy budżet, z wyjątkiem tych z lat pandemii COVID-19, charakteryzował się przeznaczaniem ponad 20% wydatków na inwestycje. Te pieniądze przekładają się na konkretne zmiany w życiu mieszkańców powiatu – czytamy w sprawozdaniu.

NISKI POZIOM ZADŁUŻENIA

Jednym z kluczowych wskaźników stabilności finansowej Powiatu Nowotarskiego jest niski, zaledwie 4% poziom zadłużenia. 

Staramy się tworzyć budżety odpowiedzialne, efektywne i oszczędne, nastawione na efektywne realizowanie kluczowych inwestycji. Niski poziom zadłużenia nie tylko zapewnia bezpieczeństwo finansowe powiatu, ale także pozwala na elastyczność w podejmowaniu nowych inicjatyw i inwestycji – czytamy dalej.

ŚRODKI Z ZEWNĄTRZ

Utrzymywanie niskiego poziomu zadłużenia przy jednoczesnym pozyskiwaniu środków zewnętrznych. W latach 2019-2023, Powiat Nowotarski pozyskał ponad 130 milionów złotych ze źródeł takich jak rządowe programy, Unia Europejska, oraz innych instytucji zewnętrznych, co pozwoliło znacznie rozszerzyć zakres i skalę naszych projektów inwestycyjnych.

Dzięki efektywnemu wykorzystaniu tych środków, mogliśmy realizować ambitne przedsięwzięcia z korzyścią dla całej społeczności powiatu, nie obciążając przy tym nadmiernie budżetu – wskazują członkowie KWW Prawica Powiatu Nowotarskiego.

Sfinansowano z KWW Prawica Powiatu Nowotarskiego

No Comment.

Reklama

Partnerzy