Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

„Laboratoria Przyszłości” w szkołach

Dnia: czwartek 9 grudnia 2021, Autor: Aneta Opyd

Gmina Ochotnica Dolna otrzymała dofinansowania w kwocie 300 000 zł w ramach programu Laboratoria Przyszłości realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Gminie Nowy Targ przyznano 890 000,00 zł. Środki pozwolą na zakup m.in. drukarki 3D wraz z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami, ploterami etc.), mikrokontrolery z sensorami, płytkami prototypowymi i innym oprzyrządowaniem, sprzęt do nagrań – dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, greenscreeny, mikrofony etc.) oraz stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany m.in. do szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest gmina. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Przyznane dla gmin środki pozwolą na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej.

Również gminie Nowy Targ na realizację tego zadania przyznano 890 000,00 zł. Dziewiętnaście szkół podstawowych w gminie znalazło się w programie Laboratoria Przyszłości.

Źródła: UG Ochotnica Dolna i Nowy Targ / oprac. AO

No Comment.

Reklama

Partnerzy