Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Lasy Państwowe wspierają gospodarkę drzewną! Debata na Targach Cieśli w Chochołowie

Dnia: sobota 19 sierpnia 2023, Autor: Redaktor

Lasy Państwowe to ważny partner IV Międzynarodowych Targów Cieśli w Chochołowie. Współpraca ta zaowocowała dyskusjami na temat przyszłości sektora drzewnego. Na panelu dyskusyjnym „Lasy Państwowe a przemysł drzewny”, którego gościem był wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka, poruszone zostały kluczowe zagadnienia dotyczące całej branży.

W trakcie panelu minister Edward Siarka wspólnie z leśnikami dyskutowali o wpływie przemysłu drzewnego na lasy i bioróżnorodność, działalności Lasów Państwowych, poruszyli temat zrównoważonego wykorzystania zasobów drzewnych oraz konieczności ochrony przyrody i ekosystemów leśnych w obliczu rosnącego zapotrzebowania na drewno oraz podkreślili znaczenie współpracy z lokalnymi społecznościami, organizacjami ekologicznymi, i przedstawicielami przemysłu drzewnego.

„Lasy Państwowe nie są ukierunkowane na maksymalizację zysku. Jednocześnie ustawa o lasach obliguje Lasy Państwowe do samofinansowania się i pokrywania kosztów działalności z własnych przychodów”
– powiedział minister Siarka.

Minister dodał, że zrównoważone zarządzanie lasami to kluczowy element naszej odpowiedzialności wobec przyszłych pokoleń.

„Lasy to skarb natury, a przemysł drzewny to narzędzie rozwoju. Współpraca między nimi tworzy szansę na zrównoważony rozwój, dbając jednocześnie o przyszłość naszego środowiska oraz przyszłość kolejnych pokoleń” – podkreślił.

No Comment.

Reklama

Partnerzy