Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Lekarz nie przebadał niezaszczepionego pacjenta, ponieważ „jest z grupy tych filozofów”

Dnia: wtorek 1 lutego 2022, Autor: Redaktor

W Rabce-Zdroju odesłano chorego pacjenta na kolejny test na COVID-19. Nie przebadano go, ponieważ mężczyzna nie był zaszczepiony. Jak stwierdził lekarz: „Pan to jest z grupy tych filozofów”. 

Do Przychodni E. Macioł przy ul. Poniatowskiego 6 w Rabce-Zdroju w ubiegłym tygodniu zgłosił się 77-letni pacjent, który źle się czuł od kilkunastu dni. Wcześniej udał się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który skierował go na badanie w kierunku COVID-19 i przepisał antybiotyk. Test wyszedł negatywny. Jednak stan zdrowia nie uległ poprawie. Zmartwiona rodzina chorego mężczyzny zawiozła go na „całodobówkę”.

Pan doktor internista przeprowadził wywiad. Po uzyskaniu informacji, że pacjent nie jest zaszczepiony, nie zbadał go w ogóle, tylko wysłał na kolejny test na koronawirusa, mówiąc przy tym: „Pan to jest z grupy tych filozofów” – mówi w rozmowie z nami rodzina chorego mężczyzny.   

Kolejny test wyszedł pozytywny. Do domu pacjenta przyjechał poprzedni lekarz POZ, który przebadał go ponownie. 

Skoro pacjenci nie uzyskują na czas pomocy, to nie dziwię się, że jest taka duża śmiertelność. Winą obarcza się chorych. Niezaszczepiony czy zaszczepiony, każdemu należy się pomoc zdrowotna –  stwierdza rodzina 77-latka. 

No Comment.

Reklama

Partnerzy