Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Leszek Pustówka (tymczasowym) nowym dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu

Dnia: czwartek 11 lipca 2024, Autor: Maciej Zubek

Zastąpi on Andrzeja Lichosyta, który po 3 latach zrezygnował z tej funkcji, z przyczyn osobistych.

Dostałem propozycję pracy w miejscu gdzie mieszkam na co dzień, gdzie mam swoją rodzinę. W Nowym Targu spędziłem 3 cudowne z perspektywy zawodowej lata. Dziękuję władzom miasta za zaufanie, którym mnie obdarzyli, dziękuję swojemu zespołowi, z którym myślę tworzyliśmy zgraną ekipę. Udało się zrealizować wiele ambitnych projektów, kilka następnych jest już przygotowanych. To tylko dowodzi, że w tym mieście jest zapotrzebowanie na kulturę i rozgrywkę. Jeszcze raz gratuluję władzom miasta, że kilka lat temu zdecydowali się tak dużą inwestycję, że dostrzegli jej sens – podkreślił, nie kryjąc wzruszenia Lichosyt, który funkcję dyrektora MCK przestanie pełnić z dniem 31. lipca.

Dziękuję panu Lichosytowi za te 3 lata, bardzo owocnej pracy. Powierzyliśmy mu rolę dyrektora MCK w bardzo trudnym, po pandemicznym tzw. rozruchowym okresie. Dzisiaj możemy z całym przekonaniem powiedzieć, że podołał naszym oczekiwaniom. Próbowaliśmy go namówić na zmianę decyzji o rezygnacji, ale ze względami rodzinnymi trudno dyskutować – podkreślił burmistrz Grzegorz Watycha, który poinformował, że do momentu ogłoszenia konkursu na nowego dyrektora MCK, rolę tę pełnił będzie Leszek Pustówka, który w latach 1998 – 2003 był dyrektorem ówczesnego wówczas Miejskiego Ośrodka Kultury.

Oczywiście bardzo się cieszę, że po tylu latach przerwy ponownie będą miał okazję zarządzać tak ważną dla całego miasta instytucją. Mój poprzednik, którego pamiętam jako małego chłopca z saksofonem na scenie MOK-u, bardzo dobrze wywiązywał się ze swoich zadań i mam nadzieję, że uda mi się z takimi samymi efektami kontynuować to co on rozpoczął – podkreślił Pustówka.

No Comment.

Reklama

Partnerzy