Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Liceum „Żeromskiego” zostaje objęte Patronatem przez PTTK

Dnia: środa 9 marca 2022, Autor: Maciej Zubek

W Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem zostało podpisane porozumienie pomiędzy Powiatem Nowotarskim, Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym, Oddziałem Pienińskim Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Szczawnicy oraz Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n.D.

Na mocy tego porozumienia Liceum „Żeromskiego” zostaje objęte Patronatem przez PTTK oraz utworzona zostanie pierwsza w Polsce klasa patronacka o profilu turystyczno – krajoznawczym.

Dlaczego Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem to najlepsze miejsce do uruchomienia pierwszej takiej klasy w Polsce?

– wszystkim wiadomo, że nasz patron był bardzo związany z górami,

– mamy doskonałą kadrę nauczycieli, a wśród nich pasjonatów gór, przodowników, przewodników turystyki pieszej oraz rowerowej, instruktorów narciarskich, snowboardowych, wspinaczkowych,

– jesteśmy pomysłodawcami i współorganizatorami Rajdu Śladami Partyzantów na Przysłop (to już 7 edycja),

– powszechnie o Liceum mówi się że to „Szkoła w sercu Pienin”. Trochę to nie prawda, ale powiem więcej to szkoła na styku trzech pięknych regionów: Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego.

– Liceum znajduje się na Głównym Szlaku Beskidzkim (od Ustronia na 209 km, od Wołosatego na 302 km),

– i od 2015 roku mamy doskonale funkcjonujące SKKT.

Chciałem bardzo podziękować wszystkim zaangażowanym za przychylność i prosić o dalsze wsparcie przy tworzeniu tego dzieła – podkreślił Robert Dębski, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem.

Intencją stron zawierających Porozumienie jest współdziałanie w celu stworzenia warunków do rozwijania wśród uczniów Szkoły szczególnego umiłowania regionu Pienin, Beskidu Sądeckiego, Gorców i Spisza, jak również poznawania historii, folkloru, tradycji, przyrody i geografii tego regionu, zachęcania do bezpiecznego uprawiania turystyki oraz sportów górskich. Ma służyć również rozwijaniu pasji krajoznawczych, a także tworzeniu podstaw umożliwiających uczniom w przyszłości pełnienie ról w szeroko rozumianej działalności turystycznej – przy wykorzystaniu tradycji oraz dorobku merytorycznego i ideowego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

No Comment.

Reklama

Partnerzy