Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

List intencyjny w sprawie zbycia Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego w Rabce-Zdroju

Dnia: środa 6 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Powiat Nowotarski i Województwo Śląskie podpisały list intencyjny w sprawie zbycia Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego im. dr Adama Szebesty w Rabce-Zdroju.

W podpisaniu listu intencyjnego z ramienia powiatu uczestniczyli; Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber, Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, Województwo Śląskie reprezentowali Marszałek Jakub Chełstowski, Członek Zarządu Izabela Domogała oraz Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Julia Kloc-Kondracka.

Ten list jest milowym krokiem związanym ze zbyciem udziałów w spółce. Będziemy rozmawiać o kwocie, ale mamy pomysł na to i wierzymy, że wykorzystamy wszystkie możliwości uzdrowiska na rzecz rozwoju województwa małopolskiego. To trudne wyzwanie, ale postaramy się mu sprostać. Warto podkreślić, że województwo śląskie zadbało o uzdrowisko w Rabce-Zdroju. Zainwestowane środki widać, za co dziękuję” – mówił Starosta Powiatu Nowotarskiego, Krzysztof Faber.

Staramy się optymalizować usługi i warunki finansowe zarządzanych jednostek służby zdrowia. Zaledwie 20 proc. pacjentów w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Rabce-Zdroju to pacjenci z województwa śląskiego. Wierzę, że władze powiatu wykorzystają potencjał miejsca, kadry medycznej, by rozwinąć w placówce także inne usługi, nie tylko te uzdrowiskowe” – tłumaczyła Izabela Domogała, Członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Przypomnijmy, że spółka Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe im. dr Adama Szebesty w Rabce-Zdroju powstała w 2012 roku w wyniku przekształcenia samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej. Całość udziałów posiada Województwo Śląskie.

Po podpisaniu listu intencyjnego zostanie przeprowadzona wycena spółki oraz negocjacje szczegółowych warunków sprzedaży. Ostateczna decyzja o zbyciu spółki zależeć będzie od zgody Sejmiku Województwa Śląskiego.

Źródło: UMWŚ www.slaskie.pl

fot. Andrzej Grygiel / UMWS

No Comment.

Reklama

Partnerzy