Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

List otwarty kandydatki do Społeczności Akademickiej. Cztery cele

Dnia: czwartek 27 stycznia 2022, Autor: Anna Szopińska

NOWY TARG. W związku z niemożnością umieszczenia informacji na stronie internetowej Uczelni, jedyna kandydatka na urząd rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w wyborach uzupełniających na kadencję 2020 – 24, dr hab. Anna Mlekodaj,  zwróciła się do mediów o upublicznienie jej listu otwartego do Społeczności Akademickiej.

Pełna treść listu poniżej:

Gdzie was się zejdzie trzech Podhalan, niech będzie podniesienie dusz, jakby całe Podhale w was było.

                                                                                                                                                             Władysław Orkan

Droga Społeczności Akademicka,

ponieważ sprawne funkcjonowanie Uczelni zostało zaburzone, a dobre obyczaje akademickie rażąco i wielokrotnie pogwałcone, trudno o zachowanie typowych dla wyborów rektora obyczajów, w tym otwartego, wolnego od presji i nacisków spotkania ze społecznością akademicką. Mimo to, a także mimo wielu innych przeszkód, Uczelnia, stojąc na gruncie zagwarantowanej ustawą autonomii, pracuje według postanowień ciał kolegialnych takich jak Senat Uczelni oraz Komisja Wyborcza, obranych na kadencję 2020-2024, i realizuje kalendarz wyborczy przyjęty na początku stycznia 2022. Zgodnie z nim wybory rektora na kadencję uzupełniającą 2020-2024 odbędą się 1. lutego 2022 roku.

Moja decyzja o kandydowaniu na stanowisko rektora PPUZ w tak trudnym dla Uczelni czasie jest powodowana głęboką odpowiedzialnością za losy Uczelni, z którą jestem związana od początku jej istnienia. Pracując 20 lat w PPUZ, sprawując w tym czasie także różne funkcje w jej strukturach, a także reprezentując ją na zewnątrz  (m.in. w tym w latach 2016 – 2020 jako członek Komisji Dyscyplinarnej przy Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego), miałam okazję doskonale poznać  ogromny potencjał naszej Uczelni. Tkwi on przede wszystkim w ludziach, którzy ją tworzą i którzy w ostatnim czasie z tak wielką determinacją bronią jej przed złem i destrukcją.

W tych nadzwyczajnych warunkach program wyborczy napisało życie. Jego priorytetem jest uspokojenie sytuacji w Uczelni,  stabilizacja procesu dydaktycznego, który został naruszony przez zwolnienia wielu wykładowców w przeddzień sesji, oraz przywrócenie atmosfery wzajemnej życzliwości.  Po otrzymaniu legitymacji do sprawowania urzędu, moimi celem będzie:

  1. Przywrócenie do pracy wszystkich pracowników, którzy w styczniu br. otrzymali zwolnienia dyscyplinarne.
  2. Przywrócenie wewnętrznej struktury Uczelni do stanu sprzed października 2021.
  3. Nadrobienie strat i zminimalizowanie szkód, które Uczelnia poniesie w związku z okresem chaosu, jakiego aktualnie doświadcza.
  4. Odbudowanie społecznego zaufania do PPUZ w Nowym Targu oraz jej dobrego imienia w regionie.

Ostanie wydarzenia pokazały wielką moc Uczelni, która mimo wielu przeciwności potrafiła podjąć zdecydowane i bezkompromisowe działania, przeciwstawiając się złu. Z tak solidarną i odpowiedzialną społecznością, zdolną do kontrolowania jakości sprawowania powierzonego przez siebie urzędu rektora, możliwa jest nie tylko realizacja powyższych działań, ale także w pełni uzasadniona pozostaje wiara w świetlaną przyszłość naszej Podhalanki! 

                                                                                        dr hab. Anna Mlekodaj, prof. PPUZ

Baca 27.01.2022
| |

Super, trzymam kciuki za wybór Pani na nowego rektora. Z tego, co słyszałem od osób, które znaja Kandydatkę od dawna, jest przede wszytskim dobrym człowiekiem, dała się poznać od tej włąśnie strony. Dopuszcza do głosu i szanuje ludzi, czego brak obecnej ekipie przebywającej w rektoracie . Prawdopdodobnie nadal zarządza także były rektor widziany często w rektoracie, o czym stale ktoś melduje na innych forach- czy nadal powinien mieć dostęp do poufnych dokumentów? Czy P. BGD też pozbawiła go tam dostępu, czy wręcz przeciwnie? 

Reklama

Partnerzy