Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Łukasz Brzeski złapany na stosowaniu niedozwolonej substancji. Wciąż jednak może walczyć.

Dnia: wtorek 14 grudnia 2021, Autor: Maciej Zubek

Klomifen wykryto w organizmie Brzeskiego podczas rutynowej kontroli przed wrześniową walką gali Dana White’s Contender Series 39 z Dylanem Potterem. Brzeski tę walkę wygrał i podpisał kontrakt z największą na świecie federacją sportów walki UFC, spełniając tym samym jedno z najskrytszych swoich marzeń.

Po wykryciu niedozwolonej substancji Brzeski został zdyskwalifikowany na 9 miesięcy i ukarany karą 750 dolarów. To jednak wcale nie oznacza że kariera Brzeskiego zostaje zawieszona. Dyskwalifikacja tyczy się bowiem tylko stanu Nevada, gdzie doszło do walki z Potterem.

 Sprawa wyszła na jaw już jakiś czas temu. Toczył się sprawy wyjaśniające. Kontrakt z UFC cały czas obowiązuje i nic nie wskazuje na to, że miałby zostać rozwiązany. Łukasz jest cały czas pod kontrolą Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (tzw. USADA – przyp. mz), która oficjalnie współpracuje z UFC. Od momentu kiedy wykryto u niego klomifen był badany jeszcze kilkukrotnie i nikt nie miał żadnych zastrzeżeń do wyników – wyjaśnia Wojciech Hoły, trener Brzeskiego. 

Także menadżer zawodnika Artur Gwóźdź, na Twitterze zapewnił, że nie ma żadnego zagrożenia co do przyszłości Brzeskiego w UFC i na przełomie marca i kwietnia Łukasz stoczy swój pierwszy pojedynek dla tej federacji.

No Comment.

Reklama

Partnerzy