Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Luoto zawodnikiem Podhala. Jest też kanadyjski bramkarz

Dnia: środa 15 listopada 2023, Autor: Maciej Zubek

Już oficjalnie – nowym obrońcą PZU Podhala Nowy Targ został 22-letni Fin Mico Luoto, który związał się kontraktem z „Szarotkami” do końca bieżącego sezonu.

Luoto nie jest postacią anonimową dla kibica polskiego hokeja. W zeszłym sezonie reprezentował on bowiem barwy Cracovii, do której dołączył tuż przed startem play-off. Łącznie w barwach „Pasów” rozegrał 15 spotkań, w których zdobył 3 gole a przy 5 asystował.

W jego dorobku można znaleźć epizody w KHL (1 mecz w barwach Jokeritu) oraz w fińskiej Liidze (6), w której debiutował jako zawodnik HIFK Helsinki. Z tym klubem zagrał też w Hokejowej Lidze Mistrzów i Pucharze Spenglera

Do tej pory najwięcej występów zaliczył w Mestis, która stanowi drugi poziom rozgrywkowy w Finlandii. W 87 starciach zdobył 36 punktów za 8 bramek i 28 asyst.

Od poniedziałku z „Szarotkami” trenuje też kanadyjski bramkarz, który ma też polski paszport Alex Horawski. Jak podkreślają władze KH Podhale 26-latek sam zgłosił się do klubu. Decyzja w sprawie jego przyszłości w klubie z Nowego Targu jeszcze nie zapadła.

fot. khl.eu

No Comment.

Reklama

Partnerzy