Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Magia Jazzu. Wyjątkowe występy polskich artystów podczas drugiego dnia festiwalu

Dnia: czwartek 2 maja 2024, Autor: Maciej Zubek

Drugi dzień festiwalu był pod wieloma względami wyjątkowy i niezapomniany. Stał się świetną okazją do posłuchania różnorodnego repertuaru, w wykonaniu wybitnych polskich artystów takich jak: Jazz Band Młynarski & Masecki – żywego muzycznego połączenia XXI wieku z atmosferą minionych lat i Hanny Banaszak – damy polskiego jazzu, która wystąpiła na finał kolejnego dnia koncertowego. Na najsłynniejszym deptaku w Polsce zaprezentował się natomiast energetyczny kolektyw Dizzy Boyz Brass Band.

Drugi dzień festiwalowy rozpoczęliśmy od koncertu, gdzie najważniejszą rolę odgrywają instrumenty dęte: saksofon, puzon, suzafon i trąbka, wraz ze spajającą ich brzmienie perkusją. Tak niepowtarzalne i energetyczne brzmienie wywodzące się z tradycji nowoorleańskiej mogli nam zaprezentować tylko oni – Dizzy Boyz Brass Band. W ich repertuarze znaleźliśmy najbardziej znane covery największych przebojów muzyki rozrywkowej, muzyki filmowej i jazzowej, które porwały prawdziwe tłumy spacerujące wczesnym popołudniem po zakopiańskich Krupówkach.

Wieczorem, w Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza posłuchaliśmy wyróżniającego się ekstrawagancką elegancją Jazz Bandu Młynarski-Masecki. Ich perfekcjonizm muzycznych aranżacji sięgających po tradycje polskich big bandów jazzowych, doprawiony manierą wokalną Młynarskiego to prawdziwy majstersztyk. Koncert urzekł zgromadzoną publiczność beztroską i zwiewnością. Ich genialna gra to połączenie szarmanckości, szlachetności i elegancji, które przeniosły słuchaczy w niezwykłą podróż przez czas.


Tradycją ostatnich edycji Wiosny Jazzowej jest gościnne przyjęcie wspaniałych dam polskiego jazzu. W tym roku nie mogło być inaczej i publiczność powitała na scenie Hannę Banaszak. Artystkę dysponującą lirycznym głosem o ciepłej, zmysłowej barwie. Jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych i piosenkarek estradowych. Jej występ na finał drugiego dnia festiwalu był niezapomnianym przeżyciem. Z legendarnym głosem, swingiem i niezwykłym dowcipem, Pani Hanna porwała publiczność. A wykonała standardy jazzu, piosenki okresu międzywojennego, nastrojowe ballady oraz utwory w stylu samby i bossa-novy.Przed nami kolejne dni tegorocznej Wiosny Jazzowej Zakopane – United Europe Jazz Festival.
Już jutro w nowej lokalizacji – zapraszamy do Kombinatu. Miejscu wielu pasji.

Szczegółowy program oraz informacje dotyczące koncertów biletowanych na stronie

www.festiwale.zakopane.pl /wiosna-jazzowa
Organizatorzy: Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.

Partnerzy: Teatr im. St. I. Witkiewicza, Hotel Belvedere Resort & SPA, Kombinat – miejsce wielu pasji, Restauracja i Browar Gwarno.

Fot. Aleksander Joachimiak

No Comment.

Reklama

Partnerzy