Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Majeranki zakwalifikowały się na Festiwal Folkloru w Bukowinie Tatrzańskiej  

Dnia: wtorek 30 kwietnia 2024, Autor: Redaktor

W dniach 27-28 kwietnia 2024 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec odbyły się przesłuchania konkursowe XXXIX „Muzykowania na Duchową Nutę”. Muzykanci i śpiewacy ludowi z całego Podhala zawitali do Czarnego Dunajca, żeby wspomnieć osobę i twórczość Andrzeja Knapczyka-Ducha z Cichego.

Śpiewki i nuty, które grał i tworzył zabrzmiały w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych uczestniczących w konkursie na przemian z  tradycyjnymi, starodawnymi nutami góralskimi. Cieszy fakt, że z roku na rok powiększa się liczba uczestników konkursu. W tym roku na konkursowej scenie wystąpiło ponad 350 osób.

Jury w składzie: Anna Trebunia-Wyrostek, Monika Kurzeja, Marcin Kowalczyk i Tomasz Hornik oceniło prezentacje w następujących kategoriach: muzyki, instrumentaliści, grupy śpiewacze i śpiewacy soliści w trzech grupach wiekowych. Wśród 17 grup młodzieżowych Majeranki zajęły pierwsze miejsce.

Komisja postanowiła wytypować do udziału w 58. Festiwalu Folkloru Polskiego ,,Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej działający przy Stowarzyszeniu Miłośników Ludowych w Chabówce zespół śpiewaczy „Majeranki”, który wystąpił w składzie: Ola Bogdał, Ola Wnękowicz, Kasia Pranica, Zosia Lis, Gosia Żmuda, Daria Miśkowiec.

gmina.rabka.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy