Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Majówka z teatrem i folklorem w Bukowiańskim Domu Ludowym

Dnia: środa 29 kwietnia 2026, Autor: Maciej Zubek

Majówka w Bukowinie Tatrzańskiej zapowiada się wyjątkowo interesująco. Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” przygotowało na długi weekend dwa wydarzenia, które powinny zainteresować zarówno miłośników teatru, jak i regionalnego folkloru.

Już w piątek 1 maja o godzinie 20.00 w „Domu Ludowym” zaprezentowana zostanie sztuka teatralna „Chory z urojenia”. Na scenie wystąpi Regionalny Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej, który od lat z powodzeniem pielęgnuje i rozwija lokalne tradycje sceniczne. Spektakl to propozycja dla widzów ceniących klasyczny teatr w regionalnym wydaniu.

Z kolei w niedzielę 3 maja Bukowiańskie Centrum Kultury zaprosi publiczność na Jubileuszowy 40. Przegląd Gminnych Zespołów Regionalnych „Małe Bajania”. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń kulturalnych w gminie, które od lat gromadzi młodych artystów pielęgnujących podhalańskie tradycje, muzykę, śpiew i taniec. Jubileuszowa odsłona przeglądu będzie okazją do spotkania z folklorem w jego najpiękniejszej, autentycznej formie.

Długi weekend w Bukowinie Tatrzańskiej to więc doskonała okazja, by zajrzeć do „Domu Ludowego” i spędzić czas z kulturą, tradycją oraz lokalną sztuką. Organizatorzy zapraszają zarówno mieszkańców, jak i turystów wypoczywających pod Tatrami.

No Comment.

Reklama

Partnerzy