Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Mała Armia Janosika wyśmiana przez kościelnego. Zespół rezygnuje z udziału w Pasterce

Dnia: wtorek 21 grudnia 2021, Autor: Aneta Opyd

Mała Armia Janosika zrezygnowała z tegorocznego udziału w Pasterce w Rabie Wyżnej. Powodem, jaki podali rodzice i zarząd stowarzyszenia MAJ, jest niestosowne zachowanie kościelnego i proboszcza parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Rabie Wyżnej. 

Do nieprzyjemnych sytuacji pomiędzy góralską kapelą z Raby Wyżnej – Małą Armią Janosika – a kościelnym dochodziło niejednokrotnie. Oto relacja osoby powiązanej z zespołem (pisownia oryginalna): 

„PRZED OŁTARZEM w kościele w Rabie Wyżnej miała miejsce sytuacja, która nie powinna się zdarzyć! Po mszy świętej wieczornej, dzieci z Zespołu Mała Armia Janosika wchodziły do kościoła by rozpocząć próbę przygotowawczą przed Pasterką. Wtedy Kościelny powiedział do dzieci, młodzieży i działaczy następujące słowa: „a wy po co tu? Po co to wszystko robicie jak i tak nikt tego rzępolenia nie słucha? Dajcie spokój z tym i znajdźcie sobie inny kościół, bo tutaj tylko problemy przez was. A i tak nikt tego nie lubi, nie będziecie się tu panoszyć” (na koniec zaklnął obrażając wszystkich z Zespołu! PRZED OŁTARZEM W KOŚCIELE!). Natychmiast po tym zajściu o całej sytuacji dowiedział się Proboszcz Dariusz – KTÓRY NAKAZAŁ KOŚCIELNEMU PRZEPROSIĆ CAŁY ZESPÓŁ (czego kościelny nie zrobił przez cały rok – utrudniając nadal działania zespołu, dogadując i wyśmiewając się szyderczo przy każdych działaniach: m.in. Majówka, Boże Ciało, Odpust) – NASTĘPNIE PROBOSZCZ dał naganę kościelnemu – o której wiedział tylko Kościelny, Proboszcz oraz kierownik Zespołu Damian… UWAGA! NIECH KAŻDY PRZECZYTA ZDJĘCIA KTÓRE SĄ ZAMIESZCZONE POD TYMPOSTEM ORAZ DOWIE SIĘ JAK POTRAKTOWANO DZIECI, RODZICÓW, PARAFIAN ORAZ DZIAŁACZY ZESPOŁU, KTÓRZY NIEZMIENNIE OD 2015 ROKU DBAJĄ BY MŁODZI LUDZIE MIMO TRUDNYCH CZASÓW BYLY WYCHOWYWANE W WIERZE ORAZ MIŁOŚCI DO BOGA, OJCZYZNY I DRUGIEGO CZŁOWIEKA”.

Z relacji wynika, że konflikt na linii Mała Armia Janosika – kościelny trwa już od dłuższego czasu. Rodzice wraz z zarządem stowarzyszenia postanowili zrezygnować z tegorocznego występu dzieci w kościele na Pasterce. Jak twierdzą: „SWOIM ZACHOWANIEM WRAZ Z KOŚCIELNYM POZBYLI SIĘ 150 dzieci i młodzieży, którzy od 2015 roku pełniły służbę podczas uroczystości w kościele – WSTAJĄC O PÓŁNOCY BY POKŁONIĆ SIĘ JEZUSKOWI w Pasterkę”.

Rodzice dzieci napisali oficjalny list do proboszcza parafii w Rabie Wyżnej, który zamieszczamy poniżej:

„W ZAŁĄCZNIKU RÓWNIEŻ – IRONICZNA oraz ABSURDALNA ODPOWIEDŹ, KTÓRĄ OGŁOSIŁ PROBOSZCZ NA NIEDZIELNEJ MSZY PODCZAS OGŁOSZEŃ”:

No Comment.

Reklama

Partnerzy