Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Marszałek Małopolski honorowym członkiem Związku Podhalan

Dnia: poniedziałek 15 listopada 2021, Autor: Maciej Zubek

14 listopada na scenie Małopolskiego Centrum Kultury “Sokół” w Nowym Sączu rozbrzmiała góralska muzyka. W niedzielę odbyła się tu jubileuszowa, 10. Opera Góralska “Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”. Podczas wydarzenia marszałek Witold Kozłowski odebrał odznaczenie honorowego członka Związku Podhalan.

To dla mnie ogromny zaszczyt, że dziś dołączam do tak znakomitego grona – członków Związku Podhalan, spośród których największy to św. Jan Paweł II. Cieszę się także, że mogę dzisiaj osobiście podziękować twórcom i wszystkim wykonawcom tego wspaniałego widowiska – “Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”. Papież wiedział doskonale, że na Góralach zawsze można polegać – mówił marszałek Witold Kozłowski.

W wydarzeniu wzięli także udział minister Andrzej Gut-Mostowy, senator Jan Hamerski, poseł Anna Paluch oraz radna województwa Marta Mordarska.

Autorem Opery Góralskiej jest Franciszek Łojas Kośla z Poronina, a w spektaklu zagrały zespoły regionalne, łącznie to aż 150 osób. Choć swoją premierę miała w 2011 roku, od tego czasu wystawiano ją m.in. w Zakopanem, Ludźmierzu, Nowym Targu, Rzymie, Warszawie, Krakowie oraz Katowicach.

źródło: UMWM

No Comment.

Reklama

Partnerzy