Medalowe żniwo reprezentantów UKS Delfin Nowy Targ na Mistrzostwach Małopolski.

Dnia: poniedziałek 13 grudnia 2021, Autor: Maciej Zubek

Podopieczni trenerów Mariusza Lacha i Bartosza Kaczmarka wywalczyli aż 21 medali w zawodach o Puchar Rycerza Kmity w Zabierzowie, które stanowiły jednocześnie Mistrzostwa Województwa Małopolskiego.

W klasyfikacji klubowej na 24 zespoły nowotarski klub uplasował się na miejscu 2!

Multimedalistami Mistrzostw zostali Szymon Tokarski i Aleksandra Węgrzyn. Szymon czterokrotnie stawał za najwyższym podium – w konkurencjach: 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym, natomiast na dystansie 200 m stylem klasycznym był drugi. Aleksandra zwyciężyła w konkurencjach: 100 i 200 m stylem grzbietowym, na dystansie 200 m stylem zmiennym była trzecia.

Medalowe miejsca wypływali również: Julia Leśniakiewicz (dwa srebrne), Franciszek Leśnicki (srebro i brąz), Alan Warzecha (srebro), Martyna Garbacz (brąz).

Rewelacyjnie nowotarżanie wypadli też w rywalizacji sztafet. Podwójne mistrzostwo województwa wywalczyła sztafeta 10-letnich dziewcząt w składzie: Lena Tolala, Oliwia Świerczek, Kinga Barnaś i Adrianna Wida (4 x 50 m stylem dowolnym, 4 x 50 m stylem zmiennym).

Srebrne medale wywalczyły też sztafety: 4 x 50 m stylem zmiennym (Szymon Tokarski, Franciszek Leśnicki, Alan Warzecha, Alex Jamrożek), 4 x 100 m stylem dowolnym (Kacper Para, Filip Gut, Hubert Gut, Wiktor Szczepaniec), 4 x 50 m stylem dowolnym (Wiktoria Ruchała, Maja Puźniak, Julia Leśniakiewicz, Aleksandra Węgrzyn), 4 x 50 m stylem dowolnym (Wiktoria Ruchała, Maja Puźniak, Julia Leśniakiewicz, Aleksandra Węgrzyn) oraz 4 x 50 m stylem dowolnym (Szymon Tokarski, Franciszek Leśnicki, Alan Warzecha, Alex Jamrożek).