Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Mercedes skradziony w Holandii zatrzymany w Chyżnem

Dnia: czwartek 3 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

Funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem w m. Chyżne zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Mercedes na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą samochodu był obywatel Słowacji, który kupił samochód na podstawie umowy … ustnej.

Po dokonaniu sprawdzeń w dostępnych bazach danych ustalono, że pojazd figuruje w bazach danych  jako przedmiot podlegający zatrzymaniu. Co więcej, w bazie INTERPOL widniał jako skradziony na terenie Holandii prawie 4 lata temu. Mercedes posiadał wtedy holenderskie tablice rejestracyjne. Wstępna weryfikacja wzrokowa przeprowadzona przez strażników granicznych z Zakopanego wzbudziła podejrzenia i wskazywała na podrobienie tablic rejestracyjnych. Wątpliwości została również poddana autentyczność dowodu rejestracyjnego.

W związku z powyższym, pojazd wraz z kluczykami i dowodem rejestracyjnym został zabezpieczony przez funkcjonariuszy PSG w Zakopanem na terenie Placówki.

Szacunkowa wartość pojazdu to około 60 000 zł. Wszczęto dochodzenie w sprawie o przestępstwo z art. 292 § 1 Kodeksu karnego (paserstwo nieumyślne) zagrożone grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz art. 270 kk (podrobienie dokumentów), za co grozi grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Obywatela Słowacji przesłuchano w charakterze świadka. Mężczyzna złożył wyjaśnienia, dotyczące nabycia samochodu, który – jak oświadczył – kupił w atrakcyjnej cenie na terytorium Słowacji zawierając umowę … ustną ze sprzedającym. Świadkiem tej transakcji był jego znajomy, który również przybył do Placówki SG w Zakopanem i został przesłuchany jako świadek w tej sprawie.

źródło: KOSG

No Comment.

Reklama

Partnerzy