Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Międzynarodowe skakanie na Średniej Krokwi

Dnia: piątek 4 marca 2022, Autor: Maciej Zubek

Na skoczni HS-105 kompleksu Średniej Krokwi, należącej do Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, wyłonieni zostali indywidualni medaliści Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich.

Kompleks skoczni, który po gruntownej modernizacji dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki został zainaugurowany w lipcu 2021 roku, to dziś nowoczesny obiekt, umożliwiający organizację zawodów o międzynarodowej randze. Odbywający się aktualnie juniorski czempionat pod Tatrami to największa z dotychczasowych imprez na przebudowanej Średniej Krokwi. Wcześniej skoczkowie rywalizowali tu w jednym konkursie FIS Cup, przeprowadzono także Mistrzostwa Polski czy też zmagania w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz cyklu „Lotos Cup”.

Mamy tak naprawdę najlepszą bazę treningową na świecie. Nie musimy wyjeżdżać na dalekie zagraniczne zgrupowania, tylko spokojnie trenować w kraju – mówi Daniel Kwiatkowski, trener juniorskiej kadry skoczków.

W czwartek 3 marca br. najlepiej z niełatwą technicznie skocznią Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem poradzili sobie Austriacy. Faworyzowany Daniel Tschofenig sięgnął po złoto, srebrny medal wywalczył jego rodak David Haagen, a brązowy także austriacki skoczek Markus Mueller. Wszyscy zgodnie podkreślili po zmaganiach, że cieszą się ze swoich osiągnięć, bo w stawce najlepszych juniorów na świecie liczne grono zawodników miało medalowe aspiracje przyjeżdżając do Zakopanego.

Kobiecą część rywalizacji zdominowały Słowenki. Nika Prevc o 10 punktów wyprzedziła w klasyfikacji Taję Bodlaj, na podium załapała się jeszcze niespodziewanie Kanadyjka Alexandria Loutitt.

W Mistrzostwach Świata Juniorów w skokach narciarskich startowali również reprezentanci Polski. Najlepiej z grona biało-czerwonych wypadli: Jan Habdas, który wywalczył 13. miejsce oraz Natalia Słowik, zajmująca 26. pozycję.

No Comment.

Reklama

Partnerzy