Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Mieszkańcy alarmują o fatalnym stanie drogi. Gmina odpowiada: – Na pewno jest przejezdna i posypywana w zimie

Dnia: środa 12 stycznia 2022, Autor: Aneta Opyd

Mieszkańcy Podwilka w gminie Jabłonka alarmują o złym stanie drogi gminnej na os. Sorce, która jest nieprzejezdna ze względu na oblodzenie. Zastępca wójta odpowiada: „droga na pewno jest przejezdna i posypywana w zimie”.

Jak twierdzą mieszkańcy osiedla Sorce w Podwilku, od 18 lat walczą o remont drogi i jej odwodnienie. – Czujemy się bezsilni wobec problemu. Droga od kilku dni, mimo podsypywania, jest nieprzejezdna. Gmina, w odpowiedzi na liczne pisma i interwencje, ignoruje temat odwodnienia, przeznaczając środki finansowe na inne cele i remonty, podczas, gdy droga z roku na roku staje się coraz bardziej niebezpieczna – apelują. 

Zastępca wójta gminy Jabłonka Bolesław Wójcik odpowiada, że droga jest gminna i władze utrzymują ją na tyle, na ile stać gminę. – Droga na pewno jest przejezdna i posypywana w zimie – skwitował. 

Zaznacza również, że nie jest to jedyna droga, która wymaga działań. – Nie stać nas, żeby wszystko od razu zrobić. Lodowisko (na drogach – przyp. red.) mieliśmy na terenie całej gminy. W nocy popadał śnieg na mokrą nawierzchnię, przyszedł mróz. Mamy ponad 170 km dróg gminnych, które musimy utrzymywać i o nie dbać. Co roku zabezpieczamy środki w budżecie na tę drogę. Gmina liczy 19 tys. mieszkańców. Nie możemy sobie pozwolić na nierówne traktowanie – zakończył wicewójt. 

Kasia 12.01.2022
| |

To jest stała odpowiedź wicewójta, że droga jest przejezdna. Problemem nie jest deszcz a brak odwodnienia. Sam Pan wicewójt powiedział kiedyś mieszkańcom, że przyjedzie zobaczyć drogę jak przeschnie, więc doskonale zna problem.

Nieznajomy 12.01.2022
| |

Pan Wójcik znany jest od dawna ze swoich kłamliwych wypowiedzi niekoniecznie związanych z w/w drogą. Najwidoczniej hołduje zasadzie pójścia w zaparte jednak zdjęcia w przeciwieństwie do urzędnika państwowego oddają stan rzeczywisty. Należy dodać ,że droga ze zdjęć jest poprowadzona ze sporym spadkiem i przy tak oblodzonej nawierzchni można wylądować na czyimś podwórku a o szkodach już nie wspomnę. Gratuluję panu Wójcikowi poczucia dobrego humoru i dystansu do problemów mieszkańców , z których podatków jest hojnie nagradzany za swój ciężki znój dla dobra gminy. Jest pan naprawdę “nieoceniony”. I tym razem sprawdza się porzekadło ,że góral prawdę powie jak się pomyli…..

Grzegorz 12.01.2022
| |

18 lat ludzie czekają na odwodnienie tego odcinka,lód ma grubość 30 cm i jest to efekt wieloletniego zaniedbania a nie kwestia sprawiedliwości której Tobie brakuje Wójcik!!!!!
Za każdy razem kiedy pojawią się Wójcika wypowiedź są to jawne kłamstwa gdzie twierdzi że odcinek drogi jest regularnie remontowany i przejezdny. A droga nie może doczekać się wywrotki żwiru. To jest hańba, jak władze ignorują temat.

Reklama

Partnerzy