Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Mieszkańcy Nowego Targu chcą kolejnego spotkania z burmistrzem w sprawie planowanej wycinki drzew

Dnia: wtorek 26 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

W tym celu Stowarzyszenie “Nowy Targ dla Mieszkańców” wystosowało list otwarty do włodarza miasta.

Treść listu:

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Nowego Targu problemem planowanej wycinki kolejnych drzew i likwidacji terenu zielonego przy Al. Mikołaja Kopernika pod budowę biblioteki, wzywamy Pana do przeprowadzenia rzetelnej dyskusji z mieszkańcami miasta. Zorganizowane przez Pana spotkanie w Urzędzie Miasta dotyczące zmian planu zagospodarowania przestrzennego w Wielkim Tygodniu, we wtorek o godzinie 12.00, uniemożliwiło w nim udział wielu zainteresowanych osób. Nasze zdziwienie budzi fakt wyznaczenia tak wczesnej pory spotkania, mając w pamięci inne spotkania w podobnych sprawach, które odbywały się dotychczas w godzinach popołudniowych.

Pragniemy przypomnieć Panu obietnice wyborcze, według których miał Pan konsultować z mieszkańcami ważne dla nich sprawy. O wadze tej sprawy świadczą zebrane wnioski do planu zagospodarowania przestrzennego mające na celu utrzymanie dotychczasowej funkcji, czyli terenu zielonego. Takich wniosków zebrano już dotychczas kilkaset, a nadal są wypełniane i na bieżąco składane do Urzędu Miasta.

Mając na uwadze wagę tematu podjęliśmy się inicjatywy zorganizowania otwartego spotkania z mieszkańcami w dniu 4 maja (środa) o godzinie 17.00 w Spółdzielczym Domu Kultury, na które Pana oraz zainteresowanych mieszkańców zapraszamy. Będzie to dobra okazja do przedstawienia swoich racji, informacji o zamierzonych kierunkach i przekonania do nich Nowotarżan.

W przypadku niemożliwości osobistego przybycia prosimy o udział w spotkaniu wiceburmistrz odpowiedzialnej za sprawy kultury lub kompetentnego pracownika Urzędu Miasta.

Jan Sięka – Stowarzyszenie Nowy Targ dla Mieszkańców

No Comment.

Reklama

Partnerzy