Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Mieszkańcy Nowego Targu chcą nowego boiska wielofunkcyjnego

Dnia: czwartek 13 lipca 2023, Autor: Maciej Zubek

Stowarzyszenie Nowy Targ dla Mieszkańców złożyło petycję do Rady Miasta, o zabezpieczenie w budżecie na rok 2024 środków na na renowację terenu rekreacyjnego przy Alei Solidarności, obecnie użytkowanego jako skate park i wykonanie tam boiska wielofunkcyjnego z kortem tenisowym.

W uzasadnieniu do petycji czytamy

Wykonanie przedmiotowej inwestycji jest w interesie mieszkańców bowiem obecnie skate park uległ naturalnej degradacji. Z informacji podawanych przez burmistrza miasta wynika, iż został opracowany projekt budowy nowego skate parku w innej lokalizacji. Teren wyeksploatowanego skate parku obecnie jest zamknięty dla użytkowników z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa i zdrowia korzystających. Staraniem miasta został on w roku 2009 ze środków publicznych wyasfaltowany i ogrodzony, zatem gospodarnym rozwiązaniem wydaje się przywrócenie mu funkcji rekreacyjnej. W związku z tym składamy petycję o utworzenie w tym miejscu boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią wzorem boisk przy Szkole Podstawowej nr 5 oraz na os. Bór. 

Dobrym pomysłem wydaje się utworzenie na tym terenie kortu tenisowego w związku z sukcesami naszych tenisistów i coraz większą popularnością tego sportu. Nadmieniamy, iż w pobliżu osiedli mieszkalnych, a więc dużych skupisk ludzi nie funkcjonuje tego typu obiekt. Oprócz kortu tenisowego boisko to może zostać wykorzystane również do gry w siatkówkę oraz koszykówkę przy założeniu zamontowania koszy w poprzek planowanego kortu”.

Petycję w imieniu stowarzyszenia podpisał Jan Sięka.

mat. nadesłany

Dbbx 14.07.2023
| |

Popieram

Reklama

Partnerzy