Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Młode pokolenie blisko lasu – Leśny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Dnia: czwartek 1 czerwca 2023, Autor: Maciej Zubek

Z inicjatywy Wiceministra Klimatu i Środowiska Edwarda Siarki oraz Nadleśnictwa Nowy Targ 1 czerwca w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju zorganizowano „Leśny Dzień Dziecka”.

Najmłodsi mieszkańcy regionu mieli okazję poznać bliżej zagadnienia związane z pracą leśników oraz ochroną lasów.

Lasy to niebywałe bogactwo przyrodnicze. Służą nam na wiele sposobów – produkują tlen, chronią powietrze i gleby, dostarczają drewna, są również miejscem rekreacji. Bardzo ważne jest, aby od tych najmłodszych lat pokazywać dzieciom naszą polską przyrodę i edukować je w zakresie ochrony lasów – wskazuje Wiceminister Edward Siarka.

Uczestnicy wydarzenia m.in. obejrzeli pokaz budowy drewnianego domku oraz wystawę psów myśliwskich i sokolników.

Dzień Dziecka w takiej formie to genialny pomysł! Dzięki połączeniu zabawy i edukacji leśnej dzieci w przystępny sposób chłoną wiedzę. Mój syn pierwszy raz miał okazję zobaczyć psy myśliwskie i naprawdę był zachwycony – podkreśla mama 10-letniego Kacpra, uczestniczka „Leśnego Dnia Dziecka”.

Leśny Dzień Dziecka to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym regionie. W ten sposób przybliżamy młodemu pokoleniu specyfikę pracy leśników oraz promujemy nasze polskie lasy. Jest to też doskonała okazja do edukowania dzieci w zakresie zrównoważonego rozwoju w gospodarce leśnej oraz ochrony przyrody – mówi Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowy Targ Józef Oskwarek.

Leśnicy z Nadleśnictwa Nowy Targ angażują się w propagowanie postaw proekologicznych oraz edukację przyrodniczą dzieci i młodzieży. Doskonałym przykładem ich działalności jest organizacja konkursów wiedzy przyrodniczej, festynów integracyjnych oraz spotkań tematycznych. W maju br. rozstrzygnięto IX edycję Konkursu „Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę”, który zorganizowały Nadleśnictwo Nowy Targ i Nadleśnictwo Krościenko.

W konkursie udział wzięło 777 młodych przyrodników z 76 szkół. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą przyrodniczą, a także odpowiedzieć na pytania dot. geografii regionu, folkloru, gwary oraz gospodarki leśnej

fot. Jan Ciepliński

No Comment.

Reklama

Partnerzy