Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Młody Polak poszukiwany za przestępstwa narkotykowe zatrzymany w Chochołowie

Dnia: środa 24 kwietnia 2024, Autor: Redaktor

Funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem, podczas kontroli zaparkowanego samochodu osobowego w m. Chochołów w bliskiej odległości od granicy państwa, zatrzymali 22- letniego Polaka.

Dane młodego mężczyzny figurowały w bazach danych SG, jako osoby poszukiwanej, w celu zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego. Polak – pochodzący z Lubina na Dolnym Śląsku – był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Strzelinie, Sąd Rejonowy w Legnicy oraz Prokuraturę Rejonową w Poznaniu.

Na 22-latku ciąży łączna kara 2 lat i 7 miesięcy pozbawienia wolności za posiadanie przy sobie środków odurzających oraz niebezpiecznych narzędzi.

Ponadto w samochodzie, w którym przebywał obywatel RP znaleziono woreczki z różnymi substancjami przypominającymi narkotyki, pałkę teleskopową oraz gaz pieprzowy. Przedmioty te wraz z samochodem zostały zabezpieczone jako dowody w prowadzonej sprawie.

Po wstępnym sprawdzeniu zabezpieczonych substancji z wykorzystaniem specjalistycznych testerów, zidentyfikowano je jako pochodną mefedronu oraz  marihuanę.

W dniu dzisiejszym zatrzymany zostanie przewieziony pod konwojem do Zakładu Karnego w Nowym Sączu, celem odbycia kary pozbawienia wolności.

karpacki.strazgraniczna.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy