Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Most w Trybszu gotowy i już funkcjonuje.(film+zdjęcia)

Dnia: poniedziałek 11 kwietnia 2022, Autor: Maciej Gębacz

Prace przy moście tymczasowym prawie zakończone, pojawiły się sygnalizatory świetlne, mostem można się poruszać.

Oficjalne otwarcie mostu powinno nastąpić najpóźniej w czwartek – do wtedy wykonawca powinien zainstalować tablice informacyjne oraz  znaki zmieniające projekt organizacji ruchu. Niemniej  mając świadomość,  że mieszkańcy mają wiedzę że most został ukończony i jeżdżą tamtędy, Gmina wprowadziła światła, żeby było bezpiecznie.

Przypomnijmy, że w związku z rozbiórką starego mostu na rzece Białce i koniecznością budowy nowego mieszkańcy skazani byli na uciążliwe objazdy. Dzięki staraniom Wójta i pracowników Gminy Łapsze Niżne zorganizowano przeprawę – most tymczasowy został wypożyczony nieodpłatnie z Rządowych Rezerw Strategicznych. Środki na montaż mostu, koszty jego transportu i zakwaterowania wojska oraz wykonanie najazdów i podpór Gmina Łapsze Niżne zabezpieczyła już w uchwale budżetowej na rok 2022. Prace prowadzą żołnierze 3 batalionu inżynieryjnego w Nisku.

Most tymczasowy zorganizowany jest wyżej poprzedniego mostu, czyli jadąc od Nowego Targu wytyczona droga prowadzi nas w prawo, skręcając w las. Nie ma powodu do obaw, trasa jest utwardzona, ruch odbywa się wahadłowo.

Można spodziewać się co prawda korków w sezonie, jednak z pewnością mieszkańcy wolą chwilę postać, niż pokonywać wielokilometrowe objazdy.

No Comment.

Reklama

Partnerzy