Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Myślała, że zarobiła 130 tysięcy złotych, a w rzeczywistości straciła 18 tysięcy złotych

Dnia: wtorek 5 grudnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Mieszkanka powiatu nowotarskiego szukając pracy zaufała nieznajomym. Licząc na zarobek zainwestowała w kryptowaluty i straciła ponad 18 tysięcy złotych. Przestrzegamy i zalecamy zachować ostrożność w kontaktach z osobami, które obiecują szybki zysk kupując kryptowaluty.

Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie, w połowie listopada br. na jednej z lokalnych grup ogłoszeniowych na jednym z portali społecznościowych mieszkanka powiatu nowotarskiego znalazła ofertę pracy przy pakowaniu paczek. Zainteresowana wysłała wiadomość do wskazanej w ogłoszeniu osoby i rozpoczęła konwersację. Charakter pracy nie polegał jednak na pakowaniu paczek, a wydobywaniu kryptowaluty bitcoin. Pracodawczyni zapewniała kobietę, że praca jest legalna, bezpieczna i zapewnia bardzo duże zyski w krótkim czasie.

Jednak żeby rozpocząć pracę musiała najpierw… wpłacić na wskazane konto bankowe 250 złotych. Następnie zainstalować aplikacje obsługującą kryptowaluty i wykonywać wszystkie polecenia. Po kilku dniach była pewna, że ma już zarobione ponad 130 tysięcy złotych. Zadowolona z „zysku” postanowiła wypłacić zarobione pieniądze. I tu zaczęły się problemy. Żeby wypłacić pieniądze musiała najpierw wpłacić 3 500 złotych, następnie musiała opłacić numer pin i przelała kolejne 2 500 złotych i tak w kolejnych dniach dokonywała kolejnych przelewów.

Dopiero kiedy straciła już ponad 18 000 złotych zorientowała się, że to oszustwo i sprawę zgłosiła Policji. Czynności w tej sprawie wykonują policjanci z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.  

Tymczasem przestrzegamy i zalecamy zachować ostrożność przy kontaktach z osobami, które obiecują szybki zysk kupując kryptowaluty.

Ponadto na stronie internetowej KNF można sprawdzić, czy podmiot w imieniu, którego dzwoni Twój rozmówca, posiada uprawnienia do świadczenia usług finansowych na terytorium Polski.
Możesz również zweryfikować, czy podmiot nie figuruje na liście ostrzeżeń publicznych KNF.

Nie podejmuj decyzji pod wpływem chwili i emocji. Jeżeli nie uzyskasz wiarygodnych informacji, powstrzymaj się od dalszych kontaktów. Nie daj się oszukać.

źródł: KPP Nowy Targ.

No Comment.

Reklama

Partnerzy