Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Na feralnym skrzyżowaniu – lewoskręt gotowy, światła jeszcze nie działają.

Dnia: środa 1 grudnia 2021, Autor: Maciej Zubek

30 listopada upłynął termin zakończenia przebudowy ruchliwego i wypadkowego skrzyżowania Alei Tysiąclecia z ul. Szaflarską. To już kres trwających od sierpnia utrudnień dla kierowców i dla pieszych. Będzie wygodniej i bezpieczniej. Tyle, że naprawdę bezpiecznie zrobi się po uruchomieniu sygnalizacji świetlnej, bo na razie jeszcze nie działa. To też mogło być przyczyną dzisiejszej kolizji trzech samochodów w tym miejscu. 

Ze względu na upływający termin i prognozę zwiastującą opady śniegu, firma wykonawcza w minionym tygodniu intensyfikowała prace, angażując bardzo dużo sprzętu i ludzi. Podczas wylewania asfaltu trzeba było całkowicie zamknąć dla ruchu 300-metrowy odcinek DK 49 od ronda im. Kard. Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Kopernika. Kierowcy musieli korzystać z objazdów. Ale w weekend skrzyżowanie było już przejezdne.

Zakres wykonanych prac nie kończył się oczywiście na poszerzeniu jezdni o jeden pas, frezowaniu i wymianie nawierzchni. Objął tez bowiem przebudowę sygnalizacji świetlnej, chodnika, sieci elektrycznej, oświetlenia ulicznego oraz wymianę nawierzchni bitumicznej na tarczy skrzyżowania i części drogi krajowej 49. Kostka na chodnikach przy okazji również została wymieniona.

Koszt długo przez kierowców i pieszych oczekiwanej i postulowanej inwestycji to 2 mln 620 tys. zł. Inwestor, czyli krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad planował roboty tak, by zminimalizować czasowe pogorszenie płynności ruchu. Teraz bezpieczeństwo i komfort jazdy na tym newralgicznym, wyjątkowo wcześniej kolizyjnym skrzyżowaniu, wydatnie się poprawią. Bierzmy jednak pod uwagę, że po przewidywanych na jutro plusowych temperaturach, a więc roztopach przyjdzie gwałtowne ochłodzenie – już nocą z czwartku na piątek można się spodziewać „szklanki” na wszystkich podhalańskich drogach. 

No Comment.

Reklama

Partnerzy