Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

„Na głupotę nie ma rady”: spór o brak maseczki na obradach rady gminy

Dnia: czwartek 25 listopada 2021, Autor: Aneta Opyd

Ostatnia sesja Rady Gminy Spytkowice rozpoczęła się od sporu o maseczkę. Przewodniczący rady Józef Kościelniak, jeszcze przed oficjalnym otwarciem obrad, zwrócił uwagę radnemu Robercie Trybule na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

– Zanim otworzę dzisiejszą sesję, bardzo proszę jak zwykle pana Roberta Trybułę o założenie maski. Wiemy, jaki mamy w tej chwili przyrost zakażeń. Proszę się dostosować do wszystkich, bo wszyscy mają maski założone. Myślę, że jesteś na tyle dorosłym i rozsądnym człowiekiem, że to zrobisz – powiedział przewodniczący rady.

W odpowiedzi radny zapytał, czy musi się za każdym razem powtarzać i tłumaczyć z braku maseczki. Z drugiego końca sali można było usłyszeć zarzut, że radny bez założonej maseczki nie szanuje zgromadzonych. 

Przewodniczący rady skwitował, że brak maseczki jest oznaką głupoty i upartości. – Mam wam zrobić screeny [zrzut ekranu z poprzednich sesji – przyp. red.] z przerw przedsesyjnych, gdzie nie nosiliście masek i pokazać wszystkim? – zapytał Robert Trybuła. 

Z sali obrad zapytano, dlaczego zgromadzeni mają być narażeni ze względu na jednego radnego, skoro w Spytkowicach jest już 160 osób zarażonych koronawirusem. Jedyny radny bez maseczki odpowiedział, że rada jest zaszczepiona. – Pan jest przeciwnikiem szczepień to, co pan tu wtrąca o szczepieniach? – wtrącił kolejny uczestnik obrad.

Kłótnię uciął przewodniczący, który stwierdził, że „nieładnie tak zaczynać sesję, ale na głupotę nie ma rady”. Radny Robert Trybuła maseczki jednak nie założył i całą sesję obradował bez. 

No Comment.

Reklama

Partnerzy