Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Na zakazie, bez uprawnień i za szybko

Dnia: poniedziałek 24 października 2022, Autor: Maciej Zubek

25-latek kierował volvo pomimo braku uprawnień i sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowo przekroczył dozwoloną prędkość. 30-latek, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, również jechał za szybko. Natomiast 27-latek na zakazie kierował audi, mając ponad 3 promile. Za popełnione przestępstwa i wykroczenia wszyscy trzej odpowiedzą przed sądem.

W piątek około godziny 9 w Szaflarach, policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierujący pojazdami. Pomiar ręcznym miernikiem prędkości, jadącego volvo wskazał o 22 km/h za szybko. Kierowca za popełnione wykroczenie został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że 25-latek z powiatu tatrzańskiego nie posiadał uprawnień do kierowania i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Samochód został przekazany osobie z uprawnieniami, a mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenie i przestępstwo. 

Po godzinie 14, w Odrowążu policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu zatrzymali do kontroli drogowej audi, którym kierował 27-latek. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący jeszcze przez najbliższe 5 lat. W tym przypadku grozi mu nawet kilkunastoletni zakaz prowadzenia pojazdów, bardzo wysoka grzywna i kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Natomiast wieczorem w Łopusznej 30-latek kierujący audi, przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h. Okazało się, że kierowca także był nietrzeźwy i miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 30-latek odpowie za popełnione wykroczenie i przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości stracił prawo jazdy i grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 

No Comment.

Reklama

Partnerzy