Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Najbliższa noc będzie bardzo mroźna

Dnia: piątek 3 grudnia 2021, Autor: Anna Zubek

W przyszłym tygodniu mróz jeszcze silniejszy.

Grudzień jest pierwszym miesiącem meteorologicznej zimy i już na samym początku pokaże nam, że faktycznie tak jest. Obecnie nad Polską mamy pogodę przejściową pomiędzy jesienią i zimą. W następnych dniach zacznie jednak umacniać się ta biała pora roku, co odczujemy zarówno w postaci opadów śniegu, jak i solidnego mrozu.

W tym wpisie zajmiemy się jednak mrozem. O nadchodzących śnieżycach opowiem Wam w osobnym artykule. Pierwsze solidne spadki temperatury pojawią się już dzisiejszej nocy. Najzimniej będzie tradycyjnie w rejonach podgórskich, gdzie temperatura obniży się do ok. -9/-7°C, a w kotlinach i zagłębieniach terenu nawet do ok. -11/-13°C, choć jak to zwykle bywa w takich sytuacjach znajdą się z pewnością miejsca jeszcze zimniejsze. W pozostałej części regionu nieco cieplej, ale i tak ze spadkami do ok. -6/-4°C.

Kolejne dwie noce będą już cieplejsze ze względu na duże zachmurzenie i opady śniegu. Mróz powróci natomiast w przyszłym tygodniu. Od wtorku do czwartku nocami spadki temperatury sięgną już ok. -10/-7°C, a w kotlinach górskich nawet -15/-18°C. Dokładna temperatura zależeć będzie przede wszystkim od stopnia zachmurzenia. Na ten moment trudno jeszcze jest to dokładnie oszacować. Jeśli pojawi się dużo pogodnego nieba, to niewykluczone, że podane wartości mogą być jeszcze niższe. O wszystkim będę na pewno informował na bieżąco. Pewne jest natomiast, że po weekendzie na kilka dni zima pokaże ostrzejsze pazurki.

No Comment.

Reklama

Partnerzy