Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Najpierw ukradł, a potem spalił samochód

Dnia: czwartek 7 marca 2024, Autor: Maciej Zubek

Sprawca kradzieży samochodu na terenie Nowego Targu i jego podpalenia w Kacwinie został zatrzymany. 25-latek usłyszał zarzuty kradzieży i zniszczenia mienia. Z uwagi na popełnienie przestępstw w recydywie , grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 7.5 roku.

1 marca br., około godziny 6 na terenie Nowego Targu doszło do kradzieży samochodu osobowego marki Mitsubishi. Na jednym z parkingów w rejonie stacji benzynowej, mężczyzna wsiadł do samochodu i odjechał w nieznanym kierunku. Właściciel pojazdu znajdował się nieopodal i o całym zdarzeniu powiadomił policję.

Rozpoczęły się poszukiwania sprawcy kradzieży. Po niespełna dwóch godzinach dyżurny nowotarskiej komendy otrzymał zgłoszenie o palącym się samochodzie w lesie w miejscowości Kacwin. Po ugaszeniu pożaru przez strażaków okazało się, że było to skradzione mitsubishi, które sprawca porzucił i następnie podpalił. Auto spłonęło doszczętnie, a złodziej kontynuował ucieczkę pieszo. Dalsze ustalenia i czynności procesowe doprowadziły na trop 25-letniego mieszkańca Małopolski, który po podpaleniu samochodu uciekł do sąsiedniej Słowacji, gdzie jeszcze tego samego dnia został zatrzymany.

W niedzielę trafił w ręce nowotarskich funkcjonariuszy. 25-latek był w przeszłości wielokrotnie karany m.in. za kradzieże i kradzieże z włamaniem również na terenie Szczawnicy i Krościenka. 25-latek za wcześniejsze przestępstwa przebywał w zakładzie karnym i działał w recydywie. Podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży i zniszczenia mienia.

Jako środek zapobiegawczy prokurator zastosował wobec niego dozór Policji i zakaz opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 7.5 roku kary pozbawienia wolności. 

No Comment.

Reklama

Partnerzy