Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Najstarsza impreza, najmłodsi snowboardziści czyli OSCYP 2023 zaprasza!

Dnia: środa 25 stycznia 2023, Autor: Maciej Zubek

Największe i najstarsze zawody snowboardowe w Polsce powracają, zapraszając do zabawy także najmłodszych fanów snowboardingu. Wszystkie konkurencje w ramach Oscypa, a także młodszego Oscypka rozegrane zostaną w sobotę, 28 stycznia 2023 r. na stokach Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej. Organizatory zapowiadają obsadę najlepszych polskich zawodników, a także wiele innych atrakcji na śniegu przygotowanych dla wszystkich fanów snowboardu.

Oscyp odbędzie się w tym roku po raz 14., co czyni go najstarszymi zawodami snowboardowymi w Polsce. – Założeniem było, aby stworzyć imprezę, która nie będzie typowymi zawodami sportowymi, gdzie najważniejsze są punkty, start, meta i medale, tylko wydarzenie, na którym zawodnicy będą się wzajemnie dopingowac i przybijać sobie piątki – przekonuje Rafał Wielgus, fotograf i snowboardzista, jeden z pomysłodawców i głównych organizatorów wydarzenia.

Ważne było, aby oddać snowboardingowi to, co on daje nam i zawodnikom. Ducha zajawki, a nie rywalizacji. Tu chodzi o pasję i styl życia, a nie o puchary i medale – dodaje Łukasz Kosmowski z Burton Polska, który wspólnie z Rafałem od początku organizuje imprezę.

OSCYPEK zaprasza najmłodszych

Tegoroczna formuła wydarzenia skumulowana została do jednego dnia, podczas którego wystartują zarówno najmłodsi, jak i dorośli zawodnicy w kategorii PRO. OSCYPEK, czyli zawody dla dzieci rozpoczną się od samego rana i potrwają do godzin popołudniowych. Mali snowboardziści startować będą w dwóch kategoriach – mini slalomie oraz junior snowparku. Zapisy do Oscypka odbywają się online, a formularz dostępny jest pod linkiem: https://forms.gle/GE28d7VHufnmiRdPA. Warto się pośpieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona, a zainteresowanie ogromne. – Organizując po raz pierwszy zawody dla dzieci spodziewaliśmy się dużego zainteresowania, jednak nie sądziliśmy, że otrzymamy aż taki odzew. Ta nowa fala zajawkowiczów napawa nas radością, optymizmem i wiarą w to, że polski snowboarding najlepsze lata ma jeszcze przed sobą – podkreśla Łukasz Kosmowski.

OSCYP w świetle reflektorów

Gdy rywalizację zakończą najmłodsi, już po zmroku, na śnieżną arenę wkroczą zaproszeni do udziału zawodnicy, którzy zmierzą się w konkurencji freestyle, na specjalnie przygotowanym pod zawody układzie przeszkód, na które składać się będą poręcze i skocznie. Nowością w tym roku będzie wieczorowa pora rozgrywania tej konkurencji. – Zmieniając formułę postawiliśmy na wieczorne zawody, które odbędą się przy sztucznym oświetleniu. Dzięki technicznemu wsparciu do VARTA, będziemy w stanie doświetlić cały setup, a zawody zyskają na widowiskowości – tłumaczy Rafał Wielgus. Wśród zawodników jak zawsze pojawią się najlepsi polscy snowboardziści, z olimpijczykiem Michałem „Brelokiem” Ligockim czy gwiazdą światowego snowboardingu Wojtkiem „Gniazdem” Pawlusiakiem na czele. Na liście startowej zamelduje się wielokrotny uczestnik i finalista Oscypa Mateusz „Zielony” Zielonka czy też obecni lub byli reprezentanci naszego kraju na arenie międzynarodowej, czyli Krzysiek Owczarek, Janek Jaromin oraz Kamil Knop. Zawody komentować będzie trójka doświadczonych prowadzących, w osobach Macieja „Stacha” Stasiaka, weterana polskiej sceny snowboardowej, Michała Wójcika, snowboardzistę i członka kabaretu AniMruMru oraz Mateusza „Zwierza” Małysę, który jak nikt inny potrafi nazwać każdą ze skomplikowanych ewolucji.

Dla kibiców przybyłych na białczański stok czekać będą także dodatkowe atrakcje w postaci centrum testowego Burtona, w którym dostępne będą do przetestowania najnowsze deski amerykańskiego producenta, wspierany przez Góralki BURTON Riglet Park, w którym najmniejszy dzieci pod okiem Pana Wafelka będą mogły spróbować sił na dostosowanym do ich potrzeb sprzęcie, oraz wiele konkursów i zabaw z nagrodami, przeprowadzanych przy akompaniamencie muzyki granej przez dj-ów.

– Zapraszamy wszystkich miłośników snowboardu i zimy do Białki Tatrzańskiej w sobotę 28 stycznia. Zarówno do wzięcia udziału w Oscypku, jak i kibicowania zawodnikom podczas wieczornych zawodów. Gwarantujemy, że dobrego widowiska i zabawy w najlepszym snowboardowym stylu nie zabraknie – przekonuje organizator.

Program OSCYP + OSCYPEK 2023

10:00 – 14:00 Burton Riglet (strefa dla najmłodszych)

10:00 – 15:00 Burton Demo Center (testy sprzętu snowboardowego)

10:30 – OSCYPek mini slalom

12:00 – OSCYPek junior snowpark

13:30 – OSCYPek the Riots Best Trick

14:30 – rozdanie nagród OSCYPek

16:00 – OSCYP wieczorna sesja z PRO zawodnikami

18:30 – rozdanie nagród OSCYP

mat. prasowy

No Comment.

Reklama

Partnerzy