Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

NALP. Gazda coraz bliżej tytułu!

Dnia: wtorek 11 lipca 2023, Autor: Maciej Zubek

Jesteśmy już za półmetkiem rozgrywek Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. W poniedziałek zespoły z 1. ligi rozegrały 9 kolejkę.

Kolejne punkty sezonie straciła broniąca tytułu Paka Jana. Podopieczni Jana Leśnickiego zremisowali 2:2 z drużyną KDRK Spytkowice. Pierwsza połowa bez bramek. W drugiej to KDRK dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale Paka szybko odpowiadała. Mimo kilku gorących momentów w końcówce pod bramką KDRK Pace nie udało się przechylić szali zwycięstwa.

Potknięcie Paki bezlitośnie wykorzystał Gazda, który zdeklasował osłabioną kadrowo Jogę Bonito, zwyciężając 17: 2(!) i tym samym już do 5. pkt wzrosła jego przewaga w tabeli nad Paką. Z 17 goli jakie Gazda zdobył w tym meczu aż 6 było autorstwa Krystiana Dudka. Ponadto po 3 trafienia zaliczyli Łukasz Ślusarek, Patryk Duda i Kostia Ivankevych

Od dna tabeli odbili się Chłopcy z PRL, którzy odnieśli drugie z rzędu i tym samym drugie w sezonie zwycięstwo. Co prawda starcie z Galerią Wnętrz zaczęli od straty gola (efektowne „okienko” Oraczki), ale potem już sprawy w swoje nogi wzięło trio – Bierówka – Masłowski – Skoczyk. Każdy z nich ustrzelił dublet, a siódme trafienie dołożył jeszcze Polak.

Na ostatnim miejscu w tabeli ugrzęzła ekipa Mix40, która aż 1:6 uległa ekipie Gim Forteca. Mecz roztrzygnął się w drugiej połowie. Do przerwy był bowiem remis 1:1.

Gazda – Joga Bonito 17:2 (10:1): Dudek 6, Ślusarek 3, Duda 3, Ivankevych 3, Hajnos 2 -Karpiel, Leśniakiewicz.

Paka Jana – KDRK Spytkowice 2:2 (0:0): Mikoś, Kostrzewa – Zięba, Sobczak.

GIM Forteca – Mix40 6:1 (1:1): Ziemianek 3, Łyszczarczyk 2, Lasyk – Milon.

Galeria Wnętrz – Chłopcy z PRL 1:7 (1:3): Oraczko – Skoczyk 2, Bierówka 2, Masłowski 2, Polak.

No Comment.

Reklama

Partnerzy