Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Narodowe Święto Niepodległości w gminie Lipnica Wielka (zdjęcia)

Dnia: środa 15 listopada 2023, Autor: Redaktor

W sposób uroczysty i podniosły zaakcentowano uroczystości 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości w gminie Lipnica Wielka. W pochodzie spod Domu Ludowego do Kościoła przemaszerowały poczty sztandarowe prowadzone przez Strażacką Orkiestrę Dętą oraz druha OSP Tomasza Brodę.

W Kościele pw. św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej odprawiono Mszę Świętą koncelebrowaną z udziałem Ks. Proboszcza Jerzego Bargiela oraz Ojca Tadeusza Janowiaka. We mszy wzięły udział poczty sztandarowe wszystkich szkół i OSP naszej gminy, Związku Podhalan a także strażacy, Strażacka Orkiestra Dęta, Chór Eduardo, mieszkańcy oraz władze gminne z Panem Wójtem Mateuszem Lichosytem.

W Kościele miał miejsce również koncert w wykonaniu Chóru Eduardo z Lipnicy Wielkiej w ramach projektu „Rozwijamy Chór Eduardo w Lipnicy Wielkiej” – „Małopolskie Chóry – Małopolska Rozśpiewana 2023”, który zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

W dalszej części uroczystości nastąpiło złożenie wiązanek w miejscach pamięci narodowej oraz przemieszczono się na Plac Piotra Borowego. Tam Strażacka Orkiestra Dęta pod kierownictwem Łukasza Bandyka odegrała Hymn Narodowy oraz wiązankę pieśni patriotycznych. Następnie głos zabrał Pan Wójt Mateusz Lichosyt, a na koniec można było zasmakować się w wojskowej grochówce, przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Wielkiej. Dziękujemy wszystkim, dla których słowo Ojczyzna, ale również Orawa-mała Ojczyzna jest ważna, za obecność.

mieszkancy.lipnicawielka.pl

No Comment.

Reklama

Partnerzy