Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nastolatka omal nie straciła sporej sumy pieniędzy

Dnia: piątek 7 stycznia 2022, Autor: Maciej Zubek

16-latka z powiatu nowotarskiego nie zatwierdziła transakcji w telefonie, gdy zobaczyła wysoką kwotę i miejsce wypłaty pieniędzy w bankomacie, w oddalonej miejscowości w województwie zachodniopomorskim.

W środę tj. 5 stycznia br., 16-letnia mieszkanka powiatu nowotarskiego otrzymała wiadomość od znajomego na komunikatorze internetowym z prośbą o pożyczkę. Dziewczyna znała swojego rówieśnika, więc postanowiła mu pomóc. Chłopak poprosił o podanie kodu BLIK, jednocześnie zapewniając, że pieniążki zwróci w przeciągu kilkudziesięciu minut. 16-latka wygenerowała kod i przesłała „koledze”. Po chwili otrzymała wiadomość, aby zatwierdzić transakcję wypłaty 1000 złotych  w bankomacie w oddalonej miejscowości w województwie zachodniopomorskim. Wtedy zorientowała się, że może to być oszustwo. Skontaktowała się ze swoim znajomym, z którego konta wysłano wiadomość i okazało się, że ktoś włamał się na jego konto i w jego imieniu rozsyłał wiadomości z prośbą o pożyczkę. Wtedy będąc pewną, że to próba wyłudzenia pieniędzy, nastolatka nie zatwierdziła transakcji w telefonie. Dzięki czujności i rozwadze dziewczyna nie straciła pieniędzy.

Pamiętaj !  W sytuacji, gdy ktoś prosi o przekazanie kodu BLIK, zawsze skontaktuj się z tą osobą, aby potwierdzić jej tożsamość. Wykonanie połączenia zajmie nam chwilę, a może uchronić nasze pieniądze. Zanim potwierdzisz transakcję BLIK-iem zwróć uwagę, gdzie twoje pieniądze będą wypłacane i potwierdź telefonicznie, czy ta osoba faktycznie się tam znajduje.

Źródło: KPP Nowy Targ

No Comment.

Reklama

Partnerzy