Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Neupauer: Stuprocentowe wsparcie kibiców było wyczuwalne od samego początku

Dnia: piątek 8 marca 2024, Autor: Maciej Zubek

Hokeiści PZU Podhala Nowy Targ uciekli spod topora i w meczu numer cztery ćwierćfinału play-off pokonali 3:2 GKS Tychy. Kapitan „Szarotek” Bartłomiej Neupauer powiedział kilka zdań o pierwszym zwycięstwie z GKS-em Tychy i czy liczy na powołanie do reprezentacji Polski.

Mieliście nóż na gardle i podołaliście zadaniu. Jeszcze jesteście w grze o półfinał. Jak ocenisz to spotkanie?

Bartłomiej Neupauer: – Typowy mecz play-off, mecz walki. Przy stanie rywalizacji 0:3 nie spuściliśmy głów. Wiedzieliśmy, że kolejne spotkanie będzie bardzo trudne. Przystąpiliśmy do tego meczu jeszcze bardziej zmotywowani i to nam dało korzystny rezultat. Gratulacje dla całej drużyny, bo byliśmy jednością.

Wcześniejsze trzy mecze były również niezłe w waszym wykonaniu, ale chyba najbardziej żal tego pierwszego, w którym o losach przesądziła dogrywka?

– Myślę, że ostatnie mecze były całkiem niezłe, ale brakowało w niektórych momentach chłodnej głowy, nie wykorzystywaliśmy swoich sytuacji i za dużo pozwalaliśmy przeciwnikowi. Tak, pierwszego meczu szkoda, ale to już historia.

– Atmosfera, która stworzyli kibice na trybunach w Nowym Targu to coś wspaniałego. Głośny doping przez pełne sześćdziesiąt minut, stuprocentowe wsparcie z ich strony było wyczuwalne od samego początku. Chwała im za to, wierzymy, że jeszcze sprawimy im radość w tym sezonie.

W sobotę wracacie do rywalizacji w Tychach. Dla nich to idealna sytuacja zakończyć rywalizację. Nie macie już marginesu błędu. Oni muszą, wy możecie. To Wam może pomóc?

– Każdy kolejny mecz może być naszym ostatnim. Każdy kolejny mecz może być kolejnym krokiem do zwycięstwa. Przygotujemy się najlepiej jak potrafimy do tego spotkania.

17 bramek w sezonie zasadniczym, dwie w fazie play-off. 33 lata to jeszcze nie wiek, w którym droga do reprezentacji Polski. Marzy Ci się po tak dobrym sezonie jeszcze pokazać selekcjonerowi kadry?

– Dla mnie najważniejsze jest dobro drużyny. To, że mogę pomóc takimi liczbami tylko sprawia mi radość. Nie myślę o kadrze. Kolejny sezon nie jestem brany pod uwagę. To jest decyzja selekcjonera, kto zasili szeregi reprezentacji Polski.

Rozmawiał: Sebastian Królicki

Informacja pochodzi z portalu Hokej.Net.

No Comment.

Reklama

Partnerzy