Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nie ma nadziei dla nowotarskiego hokeja. W ogóle sport to zło!

Dnia: środa 22 czerwca 2022, Autor: Maciej Zubek

Taka refleksja naszła mnie po wtorkowej Komisji Sportu Turystyki i Promocji miasta Nowy Targ, gdzie na tapecie znalazł się hokej, a dokładniej jego tragiczna kondycja zarówno finansowa jak i organizacyjna.

To było 2,5 godziny gadki „o wszystkim i o niczym”. Ot tak, po prostu odwalone kolejne posiedzenie, na którym większość jej uczestników – siedziała jak za karę czy jak kto woli za „dietę”.

Przeżyłem de ja vu z podobnego posiedzenia jakie odbyło się kilka miesięcy temu. To samo miejsce, te same twarze, te same banalne teksty w stylu pana przewodniczącego rady miasta i jego sztandarowego powoli hasła „budżet nie jest z gumy”. Tak panie Luberda – podobnie jak cierpliwość wyborców.

Zero merytoryki, zero dobrej woli, prób pochylenia się nad problemem.

Wybić się z „tłumu” próbował Andrzej Słowakiewicz, ale szybko zrównano go z ziemią. Co by nie powiedział, czego by nie zaproponował od razu studzono go „paragrafami”.

Panie Andrzeju żyj pan sobie spokojnie na emeryturze. Szkoda się szarpać….

Powagę sytuacji próbował radnym nakreślić Tomasz Dziurdzik, ale i on z czasem skapitulował. Musiał odpowiadać na pytania, na które odpowiadał już setki, a może i tysiące razy. A ile, a za co, a po co, a dla kogo, a dlaczego, a skąd, a jak, a z kim, a dla kogo… Brylował w tym wspomniany przewodniczący Luberda i radny Andrzej Swałtek, który nieudolnie próbował grać rolę tego „co się zna”.

Mistrzem „ceremonii” była pani skarbnik, która przyszła na posiedzenie „uzbrojona po zęby” w argumenty, że pieniądze można wydać na wszystko, ale na sport już niekoniecznie. A szczytem arogancji z jej strony była sugestia, że przecież kluby sportowe z Nowego Targu zawsze dostają tyle ile chcą. Dobrze przynajmniej że dodała, że od lat te dotacje są na takim samym poziomie.

Dlatego porzućcie nadzieje – drodzy kibice – że Ci ludzie cokolwiek dobrego zrobią dla sportu w tym mieście. Bo to nie chodzi tylko o hokej.

Przepraszam jest wyjątek. Skarbowcy i Notariusze mogą spać spokojnie.

I taka prośba mała na koniec z mojej strony do radnych by na najbliższej radzie miasta podjęli uchwałę o zmianie w nazewnictwie Komisji Sportu, Turystyki i Promocji, poprzez wykreślenie słowa SPORT. Nie ma co się ośmieszać.

PS. Tak, tak, wiem. Komisja Finansów przegłosowała “milion” dla hokeja. “Czapki z głów”. Tylko który to już raz?

Maciej Zubek

Wyborca 23.06.2022
| |

Święta racja  !!!!!!

Stanlej wkurzony 23.06.2022
| |

Jeżeli o wydatkach decyduje pani skarbnik to przypomina mi to czasy komuny kiedy np. o miejscu w internacie decydował portier.
A gdzie był skarbnik i cał rada kiedy wydawano dziesiatki tysięcy na alumniowe owieczki które nikomu nie służą a już napewno nic nie promują. Gdyby je sprzedać na złom to może by coś kasy udało się odzyskać
Jeśli promować Nowy Targ mają asfaltowe scieżki rowerowe, trzecio, czwarto a nawet piątoligowe kluby piłki kppanej czy te metalowe owieczki to szczerze współczuję.
Czy wydawanie kilkudziesięciu tysięcy na koncert na rynku  na którym było może dwa lub trzy tysiące ludzi to chyba zmarnowane pieniądze bo jeden perządny mecz playoff kiedy Podhale grało o medale przyciągał tyle samo kibiców.
I tylko transmisje meczów hokejowych można było obejżeć w telewizji publicznej czy znacie inną metodę promocji Nowego Targu na tą chwilę ???? bo na pewno nie oscypki, trasy rowerowe czy aluminowe owieczki
Wystarczy przestać wydawać kasą na głupoty a pieniądze same sie znajdą !!!!!
Opamiętajcie się albo Podziękujemy wam przy najbliższych wyborach !!!!!!
Nowy Targ zawsze słynął z hokeja i jeśli wydaje wam się że to zmienicie to walnijcie się mocno w mur albo przestańcie wypełniać miejską kasą kieszenie kolesi i rodzinki.
Szkoda że tego burmistrz ani żaden przemądrzały radny nie przeczyta bo przecież oni są nieomylni

Reklama

Partnerzy