Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Niedosyt Marcina Kalaty po przegranej walce na FEN 48

Dnia: sobota 19 sierpnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Zawodnik NKSW Hoły Team przez poddanie (trójkąt rękoma) przegrał z Mateuszem Olechem, w 1. rundzie pojedynku podczas piątkowej gali FEN. 48 w Jastrzębiu Zdrój.

Początek walki wcale nie zapowiadał przegranej „Araba”, który świetnie realizował nakreślony plan na ten pojedynek, solidnie obijając w stójce zarówno nogi, korpus i głowę rywala. Celu doszedł nawet firmowy „backfist” Kalaty na szczękę Olecha.

Kiedy wydawało się, że Podhalanin w pełni kontroluje tą walkę i pewnie wygra na kartach punktowych pierwszą rundę, minutę przed jej końcem dał się obalić rywalowi i po chwili zmuszony był „odklepać” po trójkącie rękoma jaki na jego szyję założył Olech.

Zrobił to perfekcyjnie. Na treningach przed walką spokojnie wychodziłem z takich opresji. Mateusz jednak idealnie zapiął ten trójkąt. Gdybym nie odklepał to pewnie bym zaraz odpłynął. Szkoda, wielka szkoda, bo faktycznie ten pojedynek układał się po mojej myśli. Czułem się swobodnie w ringu. Zeszedł ze mnie stres, który towarzyszyły mi od samego rana w dniu walki. Dużo mi wychodziło. Może troszkę zabrakło zdecydowania, żeby pójść na całość i spróbować skończyć walkę w 1. rundzie, bo był moment że Mateusz mocno odczuł moje uderzenia. Teraz to już jednak można tylko gdybać – mówi Kalata, który jak podkreśla nie powiedział jeszcze ostatniego słowa: – Mam zakontraktowany jeszcze jeden pojedynek w FEN. Nie mam jednak sprecyzowanego terminu. Chciałbym jak najszybciej ponownie wejść do ringu, by udowodnić że stać mnie jeszcze na wiele. A z tego miejsca chciałbym podziękować całemu klubowi NKSW. Szczególnie podziękowania dla trenerów Wojtka Hołego, Sebastiana Chmielarczyka i Roberta Cyrwusa. Podziękowania też dla Grześka Łuczak za udostępnienie Busa na Gale, dla federacji Fen za możliwość walki i Artnox Fight Sport. Oczywiście dziękuję za wsparcie moim najbliższym i wszystkim kibicom. Osobne podziękowania kieruję do moich sponsorów: Dw.Angelika, HydroKarpiel, Budweld Tom Miles , cashify kryptowaluty i metale szlachetne, Banzai, Banda Królika, Diety.Artnox, Dziki Byk, Gorący Potok, Fitness Factory, SFD Ring, MML .MD Clinic – zaznacza Kalata.

No Comment.

Reklama

Partnerzy