Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nietrzeźwy kierowca jednośladu uciekał przed policjantami

Dnia: wtorek 19 września 2023, Autor: Maciej Zubek

Policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu po pościgu zatrzymali 42-letniego kierującego motorowerem. Mężczyzna był pijany i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa, grozi mu dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Do zdarzenia doszło w piątek w południe w miejscowości Ciche. Podczas patrolu policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu zauważyli motorower, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie skręcił w boczną drogę. Funkcjonariusze ruszyli więc za kierowcą jednośladu. Ten nie reagował na wydawane przez mundurowych polecenia zatrzymania pojazdu, przyspieszył i pojechał dalej. Szybko jednak został zatrzymany. Równie szybko wyjaśnił się powód jego ucieczki. 42-letni mieszkaniec czarnodunajeckiej gminy był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 0.8 promila.  Dodatkowo posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, aktywny jeszcze przez kilka lat. 42-latek za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za niestosowanie się do sądowego wyroku zakazu prowadzenia pojazdów oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grozi mu kilkutysięczna grzywna, dożywotni już zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.

No Comment.

Reklama

Partnerzy