Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nietrzeźwy poranek na drogach powiatu tatrzańskiego

Dnia: środa 16 sierpnia 2023, Autor: Maciej Zubek

Policjanci zakopiańskiej drogówki z grupy speed we środę rano zatrzymali dwóch pijanych kierowców. 27-latek pomimo sądowego zakazu kierował volkswagenem mając blisko 1.2 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zakopiańskiej drogówki prowadząc swoje działania dbają m.in. o bezpieczeństwo użytkowników dróg. W tym celu każdej doby kontrolują kilkadziesiąt pojazdów eliminując z ruchu drogowego osoby, które zdecydowały się na jazdę po alkoholu. Dzisiaj rano tj. (16.08.2023r) zatrzymali dwie takie osoby. Pierwszy z kierowców zatrzymany został w miejscowości Witów, gdy kierował swoim volkswagenem. 27-latek z powiatu nowotarskiego podczas kontroli miał w organizmie blisko 1.2 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Drugi z kierowców również dzisiaj rano zatrzymany został w miejscowości Poronin. 29-latek z powiatu tatrzańskiego kierował pojazdem m-ki Iveco będąc po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0.4 promila alkoholu. Kierowca stracił prawo jazdy.

Za to wykroczenie (od 0,2 do 0,5 promila) kierowcy grozi: grzywna w wysokości do 5000 zł lub areszt do 30 dni, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat, 10 punktów karnych.

źrodł: KPP Zakopane

No Comment.

Reklama

Partnerzy