Search in content
Post Type Selectors

Nieudany debiut Belavskisa

Dnia: piątek 18 listopada 2022, Autor: Maciej Zubek

W pierwszym meczu pod wodzą trenera Aleksandrasa Beļavskisa, hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ przegrali 2:5 wyjazdowe spotkanie z GKS Tychy.

„Szarotki” mniej więcej do połowy spotkania w miarę dorównywały kroku tyszanom. Co prawda nowotarżanie po 12. minutach przegrywali już 0:2, ale w 18. minucie gola kontaktowego, po kontrataku i świetnym podaniu od Rene Svitany, zdobył Martin Przygodzki. W 25. minucie na 2:2 trafił spod linii niebieskiej Ondrej Vorlab. Potem jednak dwójka graczy Podhala powędrowała na ławkę kary i przy grze 5 na 3 (drugi raz w tym spotkaniu) prowadzenie gospodarzom przywrócił Emil Bagin, obsłużony świetnym podaniem od Alexadera Bovina.

Szybki gol na 4:2 w tercji trzeciej, autorstwa Ondreja Sedivego ułatwił tyszanom kontrolę nad meczem, a czeski napastnik GKS w 59 minucie raz jeszcze wpisał się na listę strzelców, pieczętując wygraną swojego zespołu.

GKS Tychy – Tauron Podhale Nowy Targ 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

1:0 Boivin – Mroczkowski – Dupuy (7:22)

2:0 Kaskinen – Galant –Jeziorski (11:13)

2:1 Przygodzki – Svitana – Tomasik (17:34)

2:2 Volrab – Zorko – Neupauer (24:33)

3:2 Bagin – Boivin (32:12 w podwójnej przewadze)

4:2 Szedivy – Komorski – Bizacki (43:42)

5:2 Szevidy – Jeziorski – Komorski (58:42)

Podhale: Bizub – Tomasik, Mrugała, Kamiński, Neupeuer, Słowakiewicz – Volrab, Zorko, F. Kapica, Worona, Fric – Moksunen, Aleksandrow, Przygodzki, Svitana, Maunula –Szlembarski, Bochnak, Soroka