Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nocny pościg za pijanym kierowcą

Dnia: poniedziałek 25 kwietnia 2022, Autor: Maciej Zubek

Nietrzeźwy obywatel Ukrainy kierujący volkswagenem uciekając przed policjantami, uderzył w ogrodzenie posesji i słup. 26-latek został zatrzymany, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W niedzielę około godziny 23, w Jabłonce podczas patrolu policjanci z miejscowego komisariatu zauważyli bardzo niebezpieczną sytuację na drodze. Kierujący volkswagenem wyjeżdżając z ulicy Długiej na ulicę Sobieskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi, którego kierowca, w celu uniknięcia zderzenia zjechał na przeciwległy pas jezdni.

Funkcjonariusze, widząc zachowanie kierowcy volkswagena dali mu sygnał do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna jednak nie reagował na polecenia przyspieszył i wjechał na pobliski plac targowy. Policjanci natychmiast ruszyli za uciekinierem, który kontynuując ucieczkę w pewnym momencie na ulicy Leśnej, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w ogrodzenie posesji i słup. W samochodzie znajdowały się trzy osoby. Nikomu nic poważnego się nie stało. Za kierownicą volkswagena siedział 26-letni obywatel Ukrainy. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1.3 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. 

Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu, grozi zatrzymanemu kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Nowy Targ

No Comment.

Reklama

Partnerzy