Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowa Biała. „Słowacja bliżej” – konkurs dziecięcy na Spiszu

Dnia: środa 13 marca 2024, Autor: Maciej Zubek

Słowacja w tym roku obchodzić będzie dwudziestolecie wstąpienia do Unii Europejskiej. Z tej okazji w Nowej Białej na Spiszu zorganizowano edukacyjny konkurs wiedzy pod patronatem Wiesława Wojasa, Konsula Honorowego Republiki Słowackiej.

Organizatorem konkursu jest Centrum Kultury Słowackiej przy współudziale tamtejszej Szkoły Podstawowej. Zadaniem konkursu jest popularyzacja dziedzictwa kulturowego Słowacji, edukacja dzieci przez rozwój umiejętności plastycznych jak i wiedzy o regionie.

Fotogramy, będące nośnikiem zadań konkursowych, eksponowane będą w Centrum Kultury Słowackiej w Nowej Białej od 12 marca br. w godzinach 9:00 – 13.00. Wystawione zdjęcia także fotografować.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w dwóch kategoriach wiekowych. Dla młodszych będzie miał charakter plastyczny, a zadaniem będzie wybranie jednego spośród 10 zdjęć i przedstawienie obiektu z użyciem dowolnej techniki.

Dzieci starsze czeka nieco trudniejsze zadanie, bo będzie miało charakter opisowy. Do 10 historycznych obiektów Słowacji, przedstawionych na zdjęciach, uczestnicy muszą zredagować tytuły, uwzględniając nazwę ukazanego obiektu wraz z jego opisem w jednym zdaniu.

Termin składania prac w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Nowej Białej mija z dniem 12 kwietnia 2024 r., a ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi w czwartek 18.04 w Centrum Kultury Słowackiej w Nowej Białej mieszczącej się na ul. Św. Katarzyny 2 w Nowej Białej.

Zwycięzcy w obydwu kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe w formie bonów na zakup wyrobów w sieci sklepów WOJAS; przewidziane są także dodatkowe nagrody specjalne oraz uznania za udział w konkursie.

(jas)

No Comment.

Reklama

Partnerzy