Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowe bloki na terenie dawnego kombinatu? Miasto przeciwne

Dnia: środa 15 czerwca 2022, Autor: Maciej Zubek

Obecnie teren dawnego kombinatu NZPS jest terenem, gdzie ulokowanych jest wiele firm i instytucji, hurtowni, zakładów produkcyjnych, a także Sąd Rejonowy i Prokuratura. 

Jak informuje Gazeta Krakowska, okazuje się, że jeden z lokalnych deweloperów – który kupił działki na terenie dawnego kombinatu – chce wybudować tam dwa bloki mieszkalne. Złożył w urzędzie miasta wniosek o zmianę zapisów w planie w trybie specustawy mieszkaniowej.

Ustawa pozwala lokalizować inwestycje mieszkaniowe niezależnie od ustaleń planu miejscowego oczywiście po spełnieniu wymagań określonych w ustawie- wystarczy, że rada miasta wyrazi na to zgodę. 

Na razie wniosek dewelopera wystawiony został do publicznego wglądu, a osoby zainteresowane mogły składać uwagi do niego. Teraz rada miasta zajmie się ich analizą. Potem ostatecznie podejmie decyzję w tej sprawie. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że dla urzędu miasta pomysł budowy dwóch bloków to sprawa bardzo kontrowersyjna. Pojawiły się sprzeciwy i komentarze do deweloperów, którzy chcą zbudować mieszkania w strefie przemysłowej: “To będzie rodziło konflikty”. 

„Naszym zdaniem teren ten nie nadaje się na mieszkaniówkę”– mówi w rozmowie z GK, Grzegorz Watycha, burmistrz miasta.

Tekst i oprac. K.Ł

No Comment.

Reklama

Partnerzy