Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowe drogi w Gminie Gorlice i Łużna dzięki współpracy leśników z samorządami

Dnia: poniedziałek 20 listopada 2023, Autor: Redaktor

Współpraca samorządów z leśnikami niesie za sobą szereg korzyści dla mieszkańców wielu gmin. W Bieśniku w Gminie Łużna dzięki tej współpracy zmodernizowano ważną drogę – Bieśnik las Sikorówka. Z kolei w Gminie Gorlice w Szymbarku wyremontowano odcinek drogi “Maślana Góra”.

W tym tygodniu obie inwestycje wizytowali minister Edward Siarka, wójt gminy Łużna Mariusz Tarsa, wójt gminy Gorlice Jan Przybylski oraz nadleśniczy Józef Legutko (Nadleśnictwo Gorlice).

Dzięki wsparciu Lasów Państwowych i funduszu Polski Ład, Gmina Gorlice i Gmina Łużna zyskały nowoczesne drogi! Teraz, dzięki inwestycjom pojawiła się szansa na nowe możliwości dla lokalnych przedsiębiorstw, nowe możliwości pracy dla mieszkańców. To również spore udogodnienie dla turystów, którzy odwiedzają te miejscowości – powiedział minister Siarka.

Remont drogi “Maślana Góra” został dofinansowany z Funduszu Leśnego kwotą 252 tys. zł. Dzięki tej inwestycji poprawił się ruch drogowy, co przekłada się teraz na wygodę codziennego życia mieszkańców.

Modernizacja drogi w Bieśniku była kluczowa ze względów strategicznych. Droga ta umożliwia dojazd do miejsca, gdzie wydobywany jest gaz ziemny oraz prowadzona jest gospodarka drewnem. Na drodze w Bieśniku wykonano stabilizację podbudowy z wykorzystaniem mieszanki kruszyw i cementu. Inwestycja została dofinansowana z Funduszu Leśnego. Pozostałe środki pochodziły z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład oraz ze środków własnych gminy Łużna.

No Comment.

Reklama

Partnerzy