Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowego trenera „Szarotek” chwali jego były podopieczny: współpraca była wzorowa

Dnia: czwartek 25 kwietnia 2024, Autor: Maciej Zubek

Zatrudnienie w roli pierwszego trenera hokeistów Podhala Kanadyjczyka Dave Allisona wywołało duże zaskoczenie w środowisku. Zdania na temat tego czy jest to słuszna decyzja władz kluby są mocno podzielone.

65- letni Allison zastąpił w roli trenera „Szarotek” Simo Hirvonena. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że Fin zostanie w Nowym Targu i przedłuży kontrakt na kolejny sezon, co zresztą deklarował prezes PZU Podhale Mateusz Gacek w jednym z wywiadów.

Odbyliśmy wiele rozmów w sprawie trenera, wiele analiz, wiele spotkań odbyło się w klubie zanim podjęliśmy decyzję. Najtrudniejsze było zadawanie sobie wzajemnych pytań, jaki chcemy gram hokej. Wiemy, że musimy zaskoczyć, musimy zrobić coś więcej niż inne kluby, które dysponują większymi budżetami. Chcieliśmy, aby tradycja twardego i ofensywnego hokeja wróciła do Nowego Targu. Przedstawione wizje gry przez trenerów były różne. Zdecydowaliśmy że taką wizję jaką zaproponował Dave Allison – wizję gry takiej, aby każdy zespół wiedział że w Nowym Targu będzie ostro, będzie twardo – wyjaśnił motywy zmiany swojej decyzji Gacek.

Za Kanadyjczykiem przemawia przede wszystkim olbrzymie doświadczenie, łącznie z rolą trenera i skauta w najlepszej lidze świata NHL. W swoim CV Allison ma już także pracę w Europie. Był trenerem w niemieckim Deggendorfer, a ostatnio z węgierskim Jegesmedvek.

W Deggendorfer pod okiem Allisona trenował m.in. David Zabolotny. Zapytany przez nas bramkarz reprezentacji Polski o to jak wspomina Kanadyjczyka, odpowiedział: W porządku człowiek. Ogólnie dobrze wspominam współpracę z nim. Komunikacja na linii trener zawodnicy była wzorowa. Preferuje typowy kanadyjski styl trenowania: krótko ale intensywnie.

Allison tuż po podpisaniu umowy z Podhalem, za pośrednictwem mediów społecznościowych podzielił się krótko swoimi pierwszymi odczuciami

– Jestem bardzo zadowolony że po długich negocjacjach, jestem już z wami. Chcemy osiągnąć dużo, będziemy walczyć o najwyższe cele. Oglądałem mecze „Szarotek” i nie mogę się doczekać przyjazdu na Podhale

Choć kontrakt z Allisonem ma obowiązywać od sierpnia, to Kanadyjczyk już w lipcu chce zjawić się w Nowym Targu. Do tego czasu mamy poznać cały sztab szkoleniowy „Szarotek”. Priorytetem jest znalezienie asystenta.

Allison będzie drugim w historii Podhala Kanadyjczykiem który obejmie stery w pierwszej drużynie „Szarotek”. Pierwszym – w sezonie 2019/2020 – był Philip Barski

Darek 26.04.2024
| |

Nie widzę tego trenera bez obrazy  zastanawia Mnie ruch zarządu?? Najpierw mowia ze zostaje itp a tu bum juz nowy. Czyżby napewno wszystko idzie ku nowemu czy może ktoś coś itp. Może i bramkarz z Canada bedzie i napastnicy ?? Po juz nie z Finlandii jak ktoś mówił. No zobaczymy.powodzenia Podhale w hokeju i w Polce nożnej. 

Reklama

Partnerzy