Reklama
NOWY TARG POGODA
ZAKOPANE POGODA
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Reklama

Nowotarscy policjanci z pomocą dla ukraińskich uchodźców

Dnia: sobota 19 marca 2022, Autor: Maciej Zubek

W obliczu tak wielkiej krzywdy, jaka spotkała naszych sąsiadów, musimy stanąć na wysokości zadania i wspomóc ich w tym trudnym czasie. Policjanci i pracownicy nowotarskiej komendy bardzo chętnie włączają się w organizowane akcje pomocowe.

Oprócz zbiórki pieniężnej i pluszowych maskotek, bardzo chętnie włączyli się w zbiórkę lekarstw, środków higienicznych, żywności i odzieży zorganizowaną przy Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu przez IPA Region Nowy Targ. Pierwszy transport zebranych artykułów wyruszył już na granicę ukraińską.

Dwaj nowotarscy policjanci, przedstawiciele IPA Region Nowy Targ w środę wyjechali na granicę, aby dostarczyć zebrane artykuły, które trafią do potrzebujących. W ramach wolontariatu na wschodnią granicę wyjechała także pracownica nowotarskiej komendy, która od kilku dni pomaga osobom, które z Ukrainy dotarły do Polski. Funkcjonariusze podczas służby dbają także o bezpieczeństwo osób, które już znalazły schronienie w naszym regionie. Pomocą służą również dzielnicowi, którzy odwiedzają miejsca, gdzie ukraińskie rodziny znalazły schronienie. Podczas rozmów także z właścicielami, czy opiekunami placówek przestrzegają przed ewentualnymi zagrożeniami, z jakimi może się spotkać osoba będąca w trudnej sytuacji, dodatkowo nieznająca języka. Mundurowi nadzorują miejsca w rejonach urzędów, gdzie pojawiają się obywatele Ukrainy, aby załatwiać sprawy związane m.in. z nadaniem numeru PESEL. Policjanci w ramach działań profilaktycznych przekazują ulotki informacyjne w języku ukraińskim z cennymi informacjami i wskazówkami, jak nie stać się ofiarą przestępstwa i gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia. Rozmawiają także z wolontariuszami pomagającymi w magazynach pomocowych przy wydawaniu artykułów i żywności osobom potrzebującym. Natomiast policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy zostali oddelegowani w rejon granicy polsko-ukraińskiej, gdzie dbają o bezpieczeństwo i wspomagają w działaniach miejscowe służby.

No Comment.

Reklama

Partnerzy